Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmák, vagy főiskolai...

Milyen szakmák, vagy főiskolai szakok vannak, amikkel "tipikus" irodai munkát tudnék végezni?

Figyelt kérdés

Továbbtanulni szeretnék, mert a jelenlegi szakmám nagyon nem nyerte el a tetszésem.

Egy rendes, modhatni unalmas irodista munkát szeretnék.

Ami közel áll hozzám az mondhatni a kereskedelem, biológia, egészségügy. A pénzügyel, és a joggal sincs bajom ,csak azoknak jobban neki kell hasaljak akkor tanulás terén.

Remélem tudtok írni valami jó szakokat...

304 pontom van a felvi pontszámító alapján, szóval a 2 éves képzések szerintem kilőve államin.

4-5 éves képzések jöhetnének szóba, viszont már 22 vagyok szóval...jah...:/



2013. júl. 9. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Messze kerüld el: könyvelő, pénzügyi- és gazdasági ügyintéző, bérszámfejtő, munkaügy, TB. ügyintéző képzéseket és szakmákat.

Esetleg ha profi vagy és vakon írsz 10 újjal (= nem nézed sem a billentyűket, sem az ujjaidat, miközben írsz), akkor talán irodában lehetsz titkárnő, bár ez sem kimondottan unalmas munkakör.

Talán ha be tudnál jutni valami önkormányzati, vagy hasonló nagy gépezetbe az iktatóba stemplizőnek, az eléggé unalmas, és sok ész sem kell hozzá.

2013. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

miért nem ajánlod ennyire a pénzügyes szakokat?!

túlképzés van belőlük?!

2013. júl. 9. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Mérlegképes könyvelőként ledolgoztam mintegy 40 évet, ebből saját könyvelő irodám volt közel 20 évig. Szóval az nem nyugis, és aki csendes, szinte már unalmas munkát keres, az messze kerülje el ezeket a szakmákat.

Tele rengeteg határidővel (apeh, önkormányzat, vám, Tb, akármi) mindenkinek szinte kapcája a pénzügyes-könyvelő. Ahogy akármelyik kormány gondol egyet, és újabbnál újabb, hülyébbnél hülyébb törvényeket gyárt zsinórban, azokat mind újra meg kell tanulni, mert attól kezdve elsősorban neked van dolgod vele.

Soroljam?

És persze ugyanez van a bérszámfejtés, munkaügy, TB = Gyes, Gyed, táppénz, szabadságkiadások, felmondási idők, stb. stb. terén is.

Szóval ha erre a területre mégy, azon kívül, hogy a papírt nem adják ingyen, Qurva sokat kell érte tanulni, és attól kezdve mindig újra és újra tanulod. De egy munkanapon jószerivel 2 nyugodt, szabad perced sem lesz.

2013. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

értem. szóval sz*pás.

anyagilag amugy jól kerestél?!

2013. júl. 9. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól dolgozol (minőségben, mennyiségben) meg fogsz tudni élni belőle.
2013. júl. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"304 pontom van a felvi pontszámító alapján, szóval a 2 éves képzések szerintem kilőve államin.

4-5 éves képzések jöhetnének szóba, viszont már 22 vagyok szóval...jah...:/"

Ezt hogy érted?

1. Felvételi pontszámító alapján hogyan lehet 304 pontod, hiszen szakonként változik az hogy hány pontod van ha kéred a felvételed. Szóval hova mennyi..ezt pontosan kell megnézni..

2. 2. éves képzések kilőve államin..Miért?

3. 22. az nem kor, szóval nem maradtál még le semmiről.


Egyébként olyan munka ami unalmas..nos azt nem lehet egy életen át csinálni, mindenkinek az az unalmas ami nem érdekli és nem motiválja.

Nézd meg eü főiskolára tudsz e jelentkezni..és oda hány pontod van..(általában eü szakoknál egyforma a felvételi tantárgyi követelmény), attól hogy ezt végzed nem kötelező egészségügyben dolgoznod, lehetsz egészségügyi igazgatásban, vagy egészségügy közigazgatásában és az már irodai munka.

Kereskedelem-marketing mert csak ilyen szak van gazdasági képzésben felsőoktatásban)végzettséggel állásod nem lesz..

Biológia...ez csak egy tantárgy, mondom, hogy biosz, környezettan alapszakra nézd meg mennyi pontod lenne, de környezettant nem érdemes mert nincs vele állás, biológia alapszakkal már jobbak a lehetőségek, de akkor az eü végzettséggel sokkal jobban jársz..

Pénzügy..ezt előttem elmondták.

Jogra dettó igaz amit a könyvelő válaszoló adott, az minden csak nem unalmas, igaz irodai munka annyi stimmel.

2013. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia.Hasonló a problémám.21 éves vagyok.312 pontom van.Túl kevés.Van egy okj szakképesítésem.

Fősulit kizártam,de szakirányú okj-t még csinálhatok és utána kereshetek ezzel munkát.Azért zártam ki a fősulit,mert ilyen kevés ponttal az állami szinte kizárt.

Ezt néztem ki magamnak.

Nem vagyunk valami pénzesek,de a képzéseket tekintve amit eddig nézegettem ez a legolcsóbb. :)

Bár 2 éves.

[link]

Remélem segítettem. :)

2013. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló!


Tapasztalatom hogy nem igazán jó végzettség az irodai asszisztens. Lebeszélnélek róla, pláne ha fizetned kell érte. Mielőtt bármilyen okj képzésbe belevágsz érdemes először állást keresni úgy mintha meglenne már a végzettség, hirdetéseket böngészni, fórumokat olvasni hogy akik ezzel a végzettséggel rendelkeznek találtak e vele munkát és ha igen milyet mennyiért kb.

2013. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

312 pont nemoyankevés normál főiskolai képzésre. gépészmérnőkire kecskemétre 275, akkora amit én kinéztem llaboratóriumi aszisztens (rendes duiplomás képzés) arra is 280 volt tavaly, és kevés ra jelentkező szóval nemhinném hogy feljjebb emelik.

természetesen állami képzéseket néztem csak.

2013. júl. 12. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!