Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » KRE - társadalmiviselkedés-ele...

KRE - társadalmiviselkedés-elemző szakkal valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Tervezem megjelölni jövőre, úgyhogy érdekelne minden vele kapcsolatban, főleg a big data szakirányáról. (milyen nehéz bekerülni, heti óraszám, mennyire lehet dolgozni mellette, elhelyezkedési lehetőségek stb.)

2022. jún. 12. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Van ilyen szak?
2022. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 éve indult először, és ahogy nézegettem a jelentkezők számát, egyre népszerűbb.
2022. jún. 13. 00:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért pontoztatok le.

2 éve vagyok "kapcsolódó" szakon, ráadásul a Károlin.


De erről én nem hallottam.

Mesterképzés?

2022. jún. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Ja, hogy ez mesterképzés.


Szerintem szocilógia alappal jobban lehet járni -bár én már lejjebb adtam, meg a mai világban nem is igazán a papír számít, hanem a tudás, persze kivéve itthon, Papírorszááágban.


Károlinak jó a szociológia szakja, és a statisztika része se rossz. Ha ilyen "big data" izékben gondolkodsz, -ami tőlem távol áll-, akkor SZERINTEM szociológia. Onnan el lehet jutni sokfelé.


Meg bár nem azt tanulom sajnos, de a szabad bölcsészet se egy büfé szak. Főleg kiinduló, alap diplomának.

2022. jún. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se hallottam még erről a szakról, de most megnéztem a tantervét és szerintem nem rossz.

[link]


Van matek, linalg, Python, R, többváltozós adatelemzés, egy kis szociológia – szerintem ha nagyon komolyan veszed, és mellette komolyan tanulsz online platformokról (pl. Jose Portilla kurzusait nagyon ajánlom a Udemy-n, de várd meg amíg €10 lesz egy kurzus, havonta van leárazás – de van teljesen ingyen giga hosszú adatelemző kurzus a YouTube-on is teljesen ingyen a FreeCodeCamp csatornán), akkor simán leszel vele adatelemző (data analyst).

2022. jún. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Szociológia alap már megvan :D

#5 Igen, én is így gondolom. Pythont, R-t és SQL-t tanítanak programozásként, aminek nagyon örültem, amikor megláttam, mert kb. ugyanaz lehet akkor, mint az elte survey statisztika szakja.

Esetleg tudtok még bármi más szakot, ahol ezeket tanítják? Nagyon megszerettem a statisztikát, igazából ez az egyetlen dolog, ami érdekel is és jó is vagyok benne (bár nem indult könnyen azért:D).

2022. jún. 13. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:

A te alapképzésedből kiindulva ez a két szóba jöhető szak ma Magyarországon, és szerintem mind a kettő jó alternatíva. Én az ELTE-t írnám előre, mivel ez egy ismert, bejáratott szak és valamivel jobb nevű egyetem, de a Károlis is nagyon tetszik. Külön értékelem, hogy az egyetem próbálkozik haladni a piaci igényekkel.


Nézegesd majd meg a külföldi szakokat is. Az MSc in Social Data Science szakok sajnos főleg Angliában vannak (Oxford stb.) és iszonyat drágák, de Hollandiában vannak 1 éves szakok olcsón (2600 euró EU-s tagoknak a tandíj a teljes évre, ami szinte semmi). Én a helyedben elvégezném vagy a survey statisztikát vagy ezt a károlis szakot, és utána megpattannék egy évre egy holland data science mesterszakra.


Ami a károlis curriculumot illeti, hiányolom belőle az adatmodellezést (statistical machine learning), deep learninget, idősorelemzést stb. Ilyen szempontból jobbak a Corvinus által kínált szakok (GPME, AK+SPM), de még az ELTE proginfó data science specializációja is. Viszont ezeket meg lehet tanulni online platformokról is (Pl. deeplearning.ai a Courserán, meg van ma már számtalan ilyen-olyan képzés, mondom José Portilla az etalon, neki az összes kurzusát érdemes végigzongorázni. A másik nagyon jó a Lazy Programmer, szintén a Udemy-n). => Amit otthon nagyon nehéz tanulni, az a dolgok matek része, ezért kellemetlen, hogy a károlis képzésből úgy látom hiányzik a machine learning / deep learning / ökonometria.


Szóval összefoglalva nagyon örülök, hogy indult ilyen szak, nagyon jó ötletnek tartom és felveszem az általam ajánlgatott szakok listájára.

2022. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Úgy látom, hogy te jártas vagy a témában, nem lenne gond, ha esetleg írnék privátot? Csak pár további kérdésem lenne.
2022. jún. 13. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!