Anglisztika haszontalan?

Figyelt kérdés
Most jelentkeztem anglisztikára, a Pázmanyra,viszont eléggé elvette a kedvemet az hogy mindnehonnan azt hallom hogy mennyire munkanélküli leszek meg hasonlók. Komolyan így gondolják az emberek? Szerintem a nyelv a legnagyobb kincs amilye egy embernek lehet. Aki elvégezte el tudott vele helyezdeni?

2022. jún. 13. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az egyetemen tanultak jelentős részét nem fogod hasznosítani, de az angol nyelv + (bármilyen) diploma nem egy rossz kombináció. Ha tudsz még egy másik nyelvet is, az már határozottan ütős.
2022. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 EVA800 ***** válasza:
100%
Szörnyű az emberek hülye szövege, amit mondanak
2022. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 EVA800 ***** válasza:
100%
Az, hogy szidják a bolcsesz vegzettsegueket
2022. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Anglisztikán komoly túlképzés van, én csak akkor ajánlanám, ha mennél mesterre, vagy tanárira utána. Önmagában az angol nyelv tudása nem kuriózum, kell mellé más is.
2022. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen mindegy más mit gondol, te legyél proaktív. Sok évfolyamtársam egyetem alatt elkezdett dolgozni vagy mást is tanult közben. Pl. online szövegírás, nemzetközi IT support, nyelvtanítás, kis saját vállalkozás, akármi, kinek mihez volt affinitása. Ismertem profi énekest és olyat is, aki jogot tanult, vagy idegenvezető tanfolyamra járt. Utána más mesterre is lehet dobbantani. Aki úgy végzi el a szakot, hogy nem csinál semmit 3 évig a tényleges egyetemre járáson kívül, annak viszont nehéz lesz, mert tényleg hatalmas a túlképzés, és önmagában az angol nyelv ismerete nem egy nagy cucc.
2022. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Igen, haszontalan. Felesleges ezt tovább ragozni.
2022. jún. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Anglisztikán nem angolul tanul az ember, hanem az angol kultúráról tanul angolul. Ha csak azért szeretnéd, hogy bizonyítsd valamilyen papírral, hogy tudsz angolul, akkor inkább egy angol C1-es nyelvvizsgát ajánlanék.

Ha érdekel az angol irodalom/nyelvészet/társadalomról és egyéb dolgokról is szívesen tanulnál még, akkor nyugodtan menj, de ahogy az előttem írok is mondták mellette még ha tudod képezd magadat, mert önmagában egy BA-s diploma nem biztos hogy elég lesz.

2022. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 EVA800 ***** válasza:
Vannak olyan állások ahova egy diploma kell.
2022. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én azt végeztem és mellé nem tanultam mást. Multiban tudsz betanított szellemi munkát végezni így vele, én is nagyon ajánlom (hacsak nem kutató vagy tanár szeretnél lenni - akkor van értelme), hogy mellé vagy szerezz egy piacképes diplomát is, vagy menj máshova, az angol nyelv meg legyen hobbi.

Nem savanyú a szőlő, csak utólag már egészen másképp csinálnám!

2022. jún. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 EVA800 ***** válasza:
Akkor elég egy életre a bolcsesz alapszak ? Én magyar alapszakot végeztem. + középfokú angol nyElvvizsga. Tehát 8 általános + 4 év Gimnázium érettségivel magyar alapszak és középfokú angol nyelvvizsga
2022. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!