Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rettegek a szóbelitől! Van...

Rettegek a szóbelitől! Van valaki ezzel még így aki a napokban fog szóbelizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Holnap fogok középszinten szóbelizni. Őszintén bevallom, alig tudok valamit és ez az én hibám mert nemrég kezdtem el tanulni a tételeket. De, vannak bennük olyanok amiket sokszor átismételtünk az iskolában.

Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? Érdemes még ezt a napot rááldoznom úgymond mindegyik tantárgyra vagy inkább csak olvasgassam őket? Valami tanács?

+ nagyon ideges vagyok hogy valamit elrontok, vagy esetleg nem jut eszembe valami a szóbelin. Tudni kell rólam, ha ideges vagyok és izgulok akkor leblokkol az agyam és nemtudok megszólalni.. főleg így hogy a tételek nagy részét nem tudom..


Kérlek adjatok valami tanácsot, vajon mit csináljak? Valaki még fog holnap rajtam kívül szóbelizni? Aki igen, annak sok sikert kívánok, illetve akiknek megvan már, azoknak gratulálok!😊



2022. jún. 15. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Most voltam tegnap államvizsgán. Kb 125 tétel, plusz gyakorlat, plusz írásbeli, ez ennél csak nyugi jobb lehet:)) ne izgulj
2022. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Ja és egy tanács: ha nem tudod hogy tudod-e, mondd fel magadnak, jobban megmarad:)
2022. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!😊

És próbáltam már felmondani a tételeket, egypárat sikerült is úgy megjegyeznem, viszont vannak olyanok amik totál nem mennek a fejembe 😕

2022. jún. 15. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Relaxálnod és a képzelőerődet felhasználva, lelki gyakorlatoznod kellene.

Szomorú, hogy az ócska minőségű oktatásban nem tanították meg a tanulónak, hogyan kell stabil, belső nyugalmi állapotot fenntartani.

De még szakirodalmat sem adtak ezzel a témával kapcsolatban.


Bár a pszichológus, pszichiáter még a beteg lelki működéssel sincs tisztába.

Nincs tisztában a belső rendszer működésének a mechanizmusaival, törvényszerűségeivel.

2022. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot, ma voltam és szerintem nagyon jól sikerültek!😁 olyan tételeket húztam amiket szerettem volna
2022. jún. 16. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!