Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Utólagos félév passziváltatás...

Utólagos félév passziváltatás ez esetben működne a BME-n?

Figyelt kérdés

Sajnos OCD-t diagnosztizáltak nálam, és tényleg alig tudok tőle tanulni. Egy-két tárgyat vettem csak fel, de azokat sem sikerült teljesíteni, és nem szeretném emelni a tárgyfelvételek számát.

Ha elfogadnák a kérvényt és tényleg paszív lenne, mivel járna még együtt? 25 év felett vagyok, és diákmunkám is van egyetem mellett ezt hogy éríntené? A diákomat gondolom le kell adnom a tanulmányi osztályon, emellett önköltséges hallgató vagyok.



2022. jún. 16. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Passzív féléven is lehet diákmunkát vállalni. Nem kell leadni a diákod, mert nem lesz rajta érvényes matricád.
2022. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy csak 25 éves korig lehet passzívval is diákmunkázni. Diákomon van matrica, a mostani tavaszi félévet szeretném passzíváltatni.
2022. jún. 16. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Passziválás nincs életkorhoz kötve. Akkor a diákig-nyal nem lesz probléma
2022. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1#


[link]


"Passzív jogviszony esetén csak addig dolgozhat valaki, amíg a 25. életévét be nem töltötte."


25 felett passzív félév mellett nem végezhet diákmunkát.


Elvileg le kell adni a diákot vagy valami ilyesmi, de amikor én utólagosan passzivizáltam magam külön meg is kérdeztem és nem kérték el pedig a BME oldalán az van, hogy ilyenkor el kellett volna venniük tőlem vagy valami ilyesmi.


"Ha elfogadnák a kérvényt és tényleg paszív lenne, mivel járna még együtt? "


Nekem a neptunban az a félév passzívként van feltüntetve. Nem látszi rajta, hogy utólagosan passziváltam.


Miután elfogadták a kérvényem nem sokra rá, minden tantárgyamat törtöték rólam, amit abban a félévben felvettem. Kb 30 db email értesítést kaptam, ahogy manuálisan mindent át állítanak a profilomon.

2022. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A következőket nézd meg:


BME TJSz ( [link] )

10. § (9)

12. § (7)


Amúgy az OCD nem egyik napról a másikra alakul ki és a munkában is hátráltatni szokott, úgyhogy lehet, a KTB felvonja majd a szemöldökét...

2022. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Évek óta van (egyre rosszabb, de gyerekkorom óta ilyen vagyok, csak mindenki letudta annyival hogy szorongok és mindentől félek) de csak most mentem vele orvoshoz, papírom így csak ebben a félévben van és azt nyílván csatolnom kell. Mivel rosszabb mint valaha így orvoshoz mentem, de ezt sokáig halogattam, mert ASD és ADHD kivizsgálásra is várok, addig nem akartam gyógyszert kapni.

A munkában azt szeretem pont, hogy valamennyire elvonja a figyelmemet, de az előző helyemről pont emiatt kellett elmennem, mert egy traumatikus esemény után nagyon felerősödött. Ezt a KTB felvonja a szemöldökét sajnos nem értem.

2022. jún. 17. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!