Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pánikbetegségre, epilepsziára...

Pánikbetegségre, epilepsziára megadják az "utólagos passziváltatást"?

Figyelt kérdés

A kérdés sajnos komoly.

Egyszerűen belefutottam ezekbe (is).

Orvosi papírt is tudnék hozzá szerezni.



2019. nov. 19. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A tartós kórházi kezelést nem igénylő betegség miatti utólagos passziváltatás egyéni elbírálás kérdése. Ha nem voltál tartósan, hónapokig akadályoztatva az óralátogatásban, akkor mondhatják, hogy a passziváltatási kérésed nem kellően megalapozott. Tehát nincs garantálva, hogy megadják, de érdemes lehet megpróbálni, mert nem sokat vesztesz vele, ha elutasítanak. Akkor van esélyed, ha az orvosi szakvélemény világosan leírja, hogy tartósan, a félév többségében nem tudtál órákra járni. Én régebben egyszer a félév közepén lettem komolyan depressziós, így az utolsó két hónapot ki kellett hagynom, ami azt jelentette, hogy minden tárgyam elúszott, mégsem adták meg az utólagos passziváltatást, hiába vittem pszichológusi szakvéleményt. Fellebbezésre annyit tettek meg kompromisszumként, hogy visszafizették az a félévi tandíj időarányos hányadát. Sajnos az egyetemeknek minden utólagos passziváltatás anyagi hátrányt jelent, s emiatt ha csak tehetik, kibújnak alóla. A dolog azért abszurd, mert attól kell kérned valamit, akinek a kérésed teljesítése tisztán csak hátrányt okoz. Olyan ez, mintha egy autókereskedőnél megvennél egy autót, s két hónap után visszamennél, hogy fizessék vissza az árát, mert időközben elvesztetted a jogosítványod, nem tudod használni.
2019. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A pánikbetegséget mint betegség nagyon nagyon sok helyen nem fogadják el mint betegség. Sajnos

Reméljük ez később majd változik.

2019. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!