Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A dietetikus és a szülésznői...

A dietetikus és a szülésznői szak közt évődöm, melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Leginkább külföldön szeretnék elhelyezkedni. Hallottam, hogy Angliában van hogy nem is fogadják el a szülésznői diplomát ami nekünk van és csak általános ápolóként tudsz elhelyezkedni vele, nem tudom ez mennyire helytálló információ.

Viszont azt sem, hogy a mi dietetikai oktatásunk és az angol dietetikai szabvány közt mennyi az átfedés.

Mivel nem beszélek németül, az opcióim országot nézve limitáltak, ezért hoztam fel Angliát.



2022. jún. 17. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Arra menj, amelyik érdekel.

Hiába mondja valaki, higy X szakma jobb mint az Y, a végén meg fogod bánni, hogy nem saját magadra hallgattál.

2022. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Angliában a magyar dieteetikus diplomát honosítást követően elfogadják.
2022. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ég és föld a kettő, azt válaszd, ami hozzád illik!


A szülésznő ott van a sűrűjében, megfelelő kapcsolatot kell kialakítania az anyával, pillanatok alatt döntést hozni (itthon is nagyon gyorsan el fogunk jutni addig, hogy egy normál hüvelyi szülésnél alapesetben nem lesz jelen orvos), nagy felelősséggel. Tanúja lehetsz egy új élet megszületésének, de az esetek egy kis részében akár tragédiának is. Egy rövid időre legfontosabb segítője leszel valakinek az élete egy jelentős pillanatában, aztán elengeded és jön a következő.


Dietetikusként sok munkakörben nem is találkozol a beteggel, csak ülsz egy irodában és összeállítod az étrendet. Ha igen, akkor is nyugodt körülmények között, és van időd végignézni a leleteket, a kórtörténetet, gondolkodni a megfelelő diétán. Ha odafigyelsz az allergiákra, akkor nem tudsz olyan hibát elkövetni, amit ne lehetne korrigálni. Akár hosszabb időn keresztül is követhetsz egy beteget, és láthatod, hogy javul az állapota a te munkádnak köszönhetően (nem a magyar eü-ről beszélek sajnos...).


Az biztos, hogy az NHS nem alkalmaz ápolóként szülésznői diplomával, legfeljebb segédápolóként (nagyon más a kettő). Mivel a UK már nem EU-tag, ezért a diploma elfogadása már nem automatikus (ettől függetlenül a honosítás után nem kizárt, ahogy #2 is írja). A dietetikai területen egyébként kisebbek a nemzeti eltérések, mint a szülészetén - meg hát amúgy is, gondolj bele, hogy egy, a vajúdás közben amúgy is szavakat elharapó skót nővel mennyire tudnál kommunikálni...


Nem tudom kihagyni: belegondoltál, hogy dietetikusként milyen egészséges, tápláló, ugyanakkor ízletes diétát tudnál összeállítani az angol konyhaművészet remekeiből? :)

2022. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Alapvetően a szülésznői jobban érdekel, viszont korábban beijesztettek, hogy nem fogadják el a magyar diplomát hozzá, ezért jött fel a dietetikus még. Megpróbáltam az Angol szülésznői (és ápolónői) kamara (egyesület?, szervezet?) weboldalán tájékozódni hogy milyen feltételekkel lehet felvételt nyerni, de a diploma milyenségébe nem mentek bele.

Akkor megpróbálok jobban utánajárni.

Köszönök minden választ

2022. jún. 20. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!