Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért éri meg egyetemre...

Miért éri meg egyetemre menni? Miért nem elég a 2-3 éves képzés, ahol csak azt az adott szakot sajátítom el? Megtudtok győzni hogy miért jobb az egyetem, a szakképzés helyett? (Vágó, filmes szakma érdekel engem)

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom, hogy csak az egyetem a biztos út. A szakképzéseket miért nem választja senki? Az egyetem sokka nehezebb, szenvedős és más tantárgyat is tanulnak.

2022. jún. 17. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl sok más tárgyat is tanítanak - nem véletlen, ezekre is meg még sokkal több egyébre is szükség van!
2022. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne téged meggyőzni?


Nem kell mindenkinek egyetemre mennie. Sokan nem valók egyetemre, lehet te se.

2022. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
mert nem szakbarbárokat akarnak. Nem kell egyetemre menni, nem kötelező.
2022. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A művészet pont az a terület, amelyen MAGYARORSZÁGON nem feltétlenül éri meg egyetemre menni. De például Németországban ha nem végzel minimum művészeti akadémiát, akkor halott vagy. Nem vesz be a kamera, nem hívnak be sehova, nem kapsz se pénzt se lehetőséget.


Nálunk… bőven elég egy 2 éves filmes suli, nem kell egyetem.


(De persze ha művészeti ambícióid vannak, akkor tudod: az egyetemen tanítanak művtörit, elméletet stb. – sokat számít nagyon.)

2022. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha jó szakot választ az ember, akkor egy biztos anyagi megélhetés lesz a jutalma, többek közt ezért is pusholják annyira ezt az egyetem sztorit.
2022. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A pénz miatt éri meg diplomàt szerezni. Ha normális szakon tanulsz és szerzel BSc meg MSc papírt róla, akkor a fizetésed sokkal több lesz. Nem minden területre érvényes ez, de a piacképes szakoknál viszont nagyon is.

Művészeti területnél pont mindegy, egyikkel se fogsz megélni. Mellette tuti kell majd keresned valami másodállást vagy végül belefáradsz és pályát módosítasz. Üdv Orbániába!

2022. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van pár vágó ismerősöm, a legtöbbjük abbahagyta az egyetemet, mert talált jó munkát. Tulajdonképpen kapcsolatszerzésre használták az egyetemet, és arra jó is volt nagyon. Az oktatóid sokszor a leendő munkatársaid.
2022. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyetem nemcsak a hallgatónak egy bizonyos szint, hanem a tanárnak is.


Aki elég elismert egy szakmában - és megteheti - az egyetemre megy oktatni, mert a szakma megbecsüli (bizonos esetben el is várja).


Következésképp a legprofibb oktatóktól akarod a szakmát megtanulni, akkor egyetemre kell járnod.


A Harward, a Yale, a Stanford, a Berkeley és a Columbia Egyetem jogi karán pl. nagyon elismert jogászok oktatnak, ezért a szakmai szintet is hozzák ezek a jogi karok.. Aki ezeken az egyetemeken végez, azt az USA valamennyi ügyvédi irodája tárt karokkal fogadja...

Az orvosi képzésban a Johns Hopkins - al hasonló helyzet, aki ott szerez orvosi diplomát, nincs olyan kórház (akár magán), ahová rezidensnek ne vennék fel...


Magyarországon azért még nem ez a helyzet, bár bizonyos szakmákban (az orvosoknál a DOTE és a SOTE a favorit) kezdünk elmenni ebbe az irányba.


A fil egy sajátos szakma. Lehet, hogy ha sikerült volna Andy Wajna mellett gyakornoknak lenned, szakmailag többet ért volna, mint bármilyen filmes diploma.

2023. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rettentően általánosítás, hogy csak az biztos út és szakképzést senki sem választ! Bár 16-tól már folyamatosan dolgozok, de 13-15 között diplomásokkal voltam közfoglalkoztatáson és vihogó életképtelenek voltak nálam idősebbként. Volt pofájuk engem lenézni. Azóta én megtaláltam az utamat OKJ-vel, ők azóta sem találták meg.


Azt kell választani, amihez a lélek hangja vezet.


35/F

márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!