Kereken 400 ponttal van esélyem bejutni pszichológiára?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm

2022. jún. 18. 02:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ebből max csak önköltségesre
2022. jún. 18. 03:19
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy nem akarok bunkó lenni :) de felvi.hu :) tudsz szurni egyetemre, karra stb . Fogalmam nincs a pszichologia számokról, de ott biztosan megtalálod :)

Tudom, a mostani számok meg messze vannak, de tudsz spekulálni az előző évekből .

2022. jún. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Megnéztem,de nem vágom ,hogy csak azt veszik fel akinek 420-440 pontja van,vagy azt is esetleg aki 400 pont felett van
2022. jún. 18. 03:46
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

420-440 , nagyjából akkor ez a szint. De hallani lehetett már nagy esesrol. Emelkedni nem

Hiszem, hogy fog, max nem

Sokat . 2 voltam . Van esély , az mindig van, de így akkor azért kell

Szerencse . Én kivanom neked :)

2022. jún. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Szóval

Igen akkor allamira ezek mennek. 2 voltam szinten .

2022. jún. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát akkor majd első diploma után.

Azért sajnálom,a nulláról kapartam össze ennyi pontot ,80 százalékos emelt érettségit tettem.

Viszont ha valaki angol nyelvűre megy akkor Magyarországon nem dolgozhat vele? Vagy ez hogy van? Valaki esetleg tudja?

2022. jún. 18. 04:14
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Ennyire hogy lehet tájékozatlan egy felvételiző???
2022. jún. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felvételiző,csak emelt érettségit tettem. Érdeklődöm:)
2022. jún. 18. 06:30
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

400 pont az államilag meghatározott minimum ponthatár pszichológia szakon. Az alá semmiképp nem mehetne a ponthatár az államilag támogatott képzésen. Mivel azonban hatalmas a túljelentkezés a szakra mindegyik egyetemen, ezért jóval 400 pont felett, de még 420 pont felett is szokott lenni a ponthatár. Az idei érettségiket ráadásul a többség nem tartotta nehéznek, az igazán jó tanulók pedig valószínűleg a szóbelivel sem rontottak, így ponthatár csökkenést (kb. 1-2 ponton túl) nem tudok elképzelni. A felvehető létszámot sem növelték az egyetemek, úgyhogy semmi nem utal arra, hogy a minimálisnál nagyobb csökkenés várható (sőt, én inkább pici növekedést tippelek, de majd meglátjuk).

Az angol nyelvű képzés ugyanolyan, mint a magyar, csak angolul. (Bár hallottam olyanokat, hogy az egyik egyetemen nem tudtak rendesen angolul az órát tartó tanárok, úgyhogy a képzés minősége onnantól kezdve szerintem vitatható...) Viszont mindegyik egyetemen idegennyelvi hozzájárulást kell fizetni ilyen esetben, ami nem olcsó. Ennek összege megtalálható a felvi.hu-n.

Egyébként, kérdező, az a helyzet, hogy szép eredmény a 80%-os emelt, tényleg gratulálok hozzá, de ez nem kimagasló teljesítmény a pszichológia szakra felvételizők között. Nekem a rosszabb emeltem volt pont 80%-os, de emellett volt egy 88%-os is, a középszintűk mind 90% körül voltak, és volt felsőfokú nyelvvizsgám. Így vettek fel egészen kényelmesen, mert 450 pont fölött voltam. Tény, hogy az életemet semmilyen más módon nem befolyásolta, hogy ilyenek lettek az érettségi eredményeim, de ez kellett ahhoz, hogy felvegyenek.

2022. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, hogy kifejezetten pszichológus akarsz-e lenni, de ha nem, akkor


- ha segítő foglalkozást keresel, akkor a szociális munkásra sokkal alacsonyabb a ponthatár

- ha a tudományos része érdekel, akkor a szociológia van ugyanolyan jó, és oda is könnyebb bejutni (csak utána sokkal matekosabb)

2022. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!