Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az ember jegyzetel (pl....

Ha az ember jegyzetel (pl. törit) tankönyvből, akkor olyankor tanulja is? Vagy időpocsékolás?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokat lehet így tanulni.

Én szinte máshogy nem is tanulok most az egyetemen, kijegyzetelem az anyagot (persze ehhez azért 1-2x el kell előtte olvasni, hogy átlássam az egészet) És utána csak a jegyzetet olvasom át.

Az, hogy magamban olvasom, az nem jött be. pl érettségi tételeket úgy tudtam csak megtanulni, hogy nem szóról szóra tanultam meg mondjuk a 2. világháborút, hanem csak tőmondatokban pontról pontra kijegyzeteltem és utána a saját szavaimmal egészítettem ki olvasás közben a jegyzetet. ez szerintem nagyon fontos! mert ilyenkor nem bemagolod, hanem érted is. nem lesz az, hogy elfelejtesz egy mondatot és utána már semmit se tudsz mondani az egész témáról.

2010. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak a lényeget írod ki belőle, ami számodra fontos, ahhoz kell, hogy olvasd az anyagot, ergo valamennyinek a tananyagból rögzülnie kell.

De ilyenkor általában csak részletek vannak meg, néhányszor még el kell olvasnod ahhoz, hogy rögzüljön a fejedben a tananyag.

Mindenesetre szerintem a jegyzetelés egy kicsit hosszadalmas, én inkább az aláhúzásos módszert javaslom.

Bár nem tudom, hogy tanítják a törit ott, nálunk mindig elég a füzetet megtanulni, elég részletes a vázlat.

2010. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!