Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ember- és társadalomismeret,...

Ember- és társadalomismeret, etika érettségi. Van olyan egyetemi képzés, ahova ez beszámít?

Figyelt kérdés

2 éve érettségiztem, direkt ezt a tantárgyat választottam az emelt magyar mellé, mert az okos tanáraim teljesen félremagyarázták. Mégpedig, hogy ez 'Ember- és társadalomismeret, etika' megfelel társadalomismeretnek. De nem. Így szívtam egy nagyot, mert erre a kettőre alapozva adtam be a jelentkezésemet főleg társadalomtudományi képzésekre.

A kérdés tehát a legfontosabb, valahova jó ez az érettségi egyáltalán?


2011. júl. 28. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezzel 3 éve én is így jártam, fel kell lapozni a Felvi Tájékoztatót, abban írnia kell, hogy melyik szakhoz milyen érettségi kell, és csak oda jó, ahol pontosan így van megnevezve, de nem emlékszem, hogy akkor lett volna olyan szak, ahova ez a tárgy jó lett volna,bár régen volt az már, valószínűleg nem jól emlékszem.
2011. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ava87 ***** válasza:

Ugyan így jártam én is, de teljesen ugyan így. Utána nagyon kiakadtam, hogy egy olyan tárgyból érettségiztem 90%-ra, készültem rá, projektmunkát csináltam, amit a világon sehol nem fogadnak el. Mondjuk szerencsém volt, mert én úgy gondoltam, hogy ez lett a legjobb, meg mellette az angol (96%), és ez jó lesz oda, ahova megyek, de hát így csak az angol lett a kettő közül, mellette a magyart számították be, az meg 87%-os lett.

És nekem is úgy mondták, hogy ez a tárgy azonos a társadalomismeret nevűvel, sőt, a bizonyítványomban is így szerepel, csak az érettségi bizimben nem. Mondjuk én utána kivertem a palávert a suliban, hogy félretájékoztattak, először azzal mentegetőztek, hogy ez levelező gimnázium, innen úgyse akar senki továbbtanulni. Na itt pattant el az agyam, tekintve, hogy ha már érettségiztetnek, akkor azt úgy tegyék, ahogy kell, mert az érettségi az mindenhol érettségi, az meg az én dolgom, hogy nekem mihez kell, de akkor adják meg a szükséges információkat hozzá.

Különben én utána nézegettem, hogy elfogadják-e ezt bárhol is, de nem találtam semmi olyan szakot, ahol ez is jó lenne. Ettől még lehet, hogy van, csak én nem vettem észre. Nézd meg a felvi.hu-n, hátha....

2011. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezek szerint akkor valakik a felső vezetésben az egész országot félretájékoztatták, mert nem lehet véletlen, hogy nálatok és nálam is, és még ki tudja hány helyen mondtak hülyeséget ezzel a tárggyal kapcsolatban. Emlékszem, én még annak idején betelefonáltam az OH-ba, hogy miért nem számították be a társadalomismeret érettségim a pontjaimba, és ott sem tudta a hölgy a választ. 5 percig tartottam a telefont, mire valakitől sikerült megtudni, hogy ez tulajdonképpen etika érettséginek minősül, semmi köze a nevében szereplő társadalomismeretnek.

Pedig te jó ég, én is mennyit szenvedtem, mire megcsináltam 5-ösre a projektet, na meg a szóbeli.. Szóval nagyon kellett volna, gyakorlatilag így semmilyen nevesebb egyetem társ. tudományi képzésére nem vesznek fel, 392 ponttal. Az eredetileg gondolt 422 helyett elég elkeserítő.

Ja és felvin néztem, nem találtam ilyen topikot, ahol az általad kiválasztott két érettségi tantárgyhoz párosítanak szakokat. Úgy biztos kiderülne, kell-e valahova etika.

Köszönöm a válaszotokat!

2011. júl. 29. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

A könyvre gondoltam abban benne kéne lenni, hogy melyik szakra milyen tárgy kell a felvételihez. Egyébként meg nem lep meg, hogy mindenhol félretájékoztatnak, ha minden alkalommal kaptam volna egy százast, amikor félretájékoztattak most gazdag lennék...

2011. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!