Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika alapszakkal hol...

Anglisztika alapszakkal hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 21. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Meki, call center.
2022. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
akár nyelviskolában is
2022. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem miért van lepontozva az első, igaza van.

Még mestert végzett anglisztikásból is túl sok van és teljesen feleslegesek. Akkor egy alapképzésel mit vár bárki is ilyen szaknál?

2022. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

3. Honnan tudod hogy alapképzés?


De nyelvtanárnak bőven elmehet, nagyon nagy hiány van belőlük, akik jók is...

2022. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
4. Onnan tudja, hogy tud olvasni!
2022. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Oh, este van már :D
2022. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Nyelvtanárnak Magyarországon tudtommal nem mehet el, mert nem tanári képzés. TEFL vizsgával viszont Kínában, Vietnámban, Thaiföldön etc taníthat angolt jó pénzért vele (Koreában és talán Japánban nem, ahhoz anyanyelvi angol útlevél kell)
2022. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán felvesznek tanítani tanári végzettség nélkül akár a közoktatásba is. Hogy hogyan oldják meg azt nem tudom, de én is anglisztikát végeztem és van olyan volt szaktársam, aki általános iskolában tanít és nekem is voltak pedagógus végzettség nélkül tanító tanáraim gimiben. Amúgy én továbbtanultam, de vannak olyan szaktársaim akik pl. tanít ugye (többen nyelviskolában, magántanárként vagy ugye akit előbb említettem egy általános iskolában), cikkeket ír és fordít, idegenvezető, recepciós, szerkesztő, programszervező, irodai adminisztrációs munkát végez. Most lehet mondani, hogy ehhez minek kellett egyetemre járni. Nekem a tapasztalatom az, hogy egyetemi diploma mindenhova jó belépő és előbb vesznek fel felsőfokú végzettséggel mint anélkül, még akkor is, ha nem feltétel. Az angolt a legtöbben azért jól használják szóban és írásban is, elvégre rohadt sok írásgyakorlat stb. óránk is volt, más mintha csak kijártál volna egy nyelvtanfolyamot. Ha volt minorod, tanultál mellette más nyelvet stb., akkor az is hasznosítható. Lehet mellé rövidebb képzéseket végezni, pl. aki idegenvezetőként dolgozik ő még az egyetem mellett végezte el a képzést, de lehet menni a mesteren kívül mondjuk szakfordítói képzésekre is, hogy egy példát mondjak.
2022. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


[link]


Erre a képzésre gondoltál?

2022. jún. 22. 12:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztika szakot végeztem, elég sok helyről hívtak az angol tudásom miatt. :) Úgyhogy, nem olyan nehéz vele elhelyezkedni, főleg itt Budapesten.
2022. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!