Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-n passzívvá lehet tenni...

SZTE-n passzívvá lehet tenni az első félévet, úgy hogy valószínűleg nem fognak felvenni most?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint az SZTE-n minden szakon lehet passzív státuszban lenni fél évet. Viszont az én esetem azért másabb, mert nekem nem lett elég pontszámom, vagyis ősszel kell tennem egy középszintű angol érettségit még. Ha nem vesznek fel az egyetemre, attól függetlenül is tudok passzívvá tenni egy első félévet?

18/L



2022. jún. 29. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy az egyetenem felvéve, akkor nincs is jogviszonyod, nem vagy az egyetem része, hogy passziválni tudjál.
2022. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Passzíváltatni hallgatói jogviszonyt lehet, ha nem vesznek fel, akkor nincs mit passziváltatni. Nem leszel diák.
2022. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Passzíváltani csak akkor tudsz, ha felvesznek. Amúgy sem lehet a SZTE-n az első félévet passzíváltatni.
2022. jún. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És arra lenne lehetőségem, hogy februárban kezdjem el az egyetemet, úgy, hogy azon a szakon nincs keresztfélév? Hallottam róla, hogy lehet ilyet csinálni, viszont nem találtam róla sehol információt.
2022. jún. 30. 06:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Felvételizned kell, ha nem nincs keresztféléves képzés akkor nincs hova felvégelizned. Azzal, hogy befejezted a középiskolát és megjelöltél egy egyetemi szakot, nem nyertél sehova felvételt. El kell érni a pontot, ha rendes, ha keresztféléves időszakon jelenzkezel. Ha nincs arra a szakra akkor felveteli eljaras nem tudsz felvetelizni, ergo nem is nyerhetsz felvételt.
2022. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem indul keresztfélévesen akkor nem birod megjelölni, nem vesznek fel, nem leszel egyetemista. Ha nem indul kereszfélévben akkor majd a következő általános eljárásban jelentkezhetsz, hogy 2023 szeptemberében kezd.


Hogy van ilyen nagy zavar az a fejedben az egyetemmel kapcsolatban nem értem :D

2022. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vesznek fel nem lesz jogviszonyod nincs mit passzíváltatni. Februárban akkor tudsz egyetemista lenni ha hirdetnek keresztféléves képzést és fel is vesznek a képzésre ugyanúgy kell felvételizni mint ahogyan a szeptemberi képzésre. Tehát ahogyan írtad hogy fogsz érettségizni és ha jól sikerül több pontod lesz nagyobb az esélye hogy felvesznek.
2022. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!