Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel vesznek-e az idén ukrán...

Fel vesznek-e az idén ukrán diákokat az egyetemekre?

Figyelt kérdés
A felvételihez 2 érettségi vizsga kell, nekem viszont csak 1 emelt szintű magyarországim van, Ukrajnában pedig törölték az érettségi vizsgát, amely Magyarországon megfelelne egy középszintű érdttséginek. Van esély, hogy pontot tudnak nekem számítani valahogy?

2022. jún. 30. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

“2 érettségi vizsga kell”

Összesen 5 tantárgyból kell rendelkezned érettségivel hogy egyáltalán érettségi bizonyítványod legyen.

2022. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van öt tárgyból érettségid, ezekből egy emelt szintű, akkor a pótfelvételin még részt vehetsz, de az fizetős helyekre szokott lenni.

Különben az idén nem mész magyar egyetemre, mivel a legközelebbi érettségi alkalom ősszel lesz, és legfeljebb keresztfélévben kezdhetsz el tanulni, amiből kevés hely van.

Az ukrán egyetemekkel kapcsolatban nem lehet semmit sem tudni. Lehet, hogy van felvételi, de attól még sok minden történhet. Lehet, hogy őszre már béke lesz, és nyugodtan tanulhatsz majd. De lehet, hogy nem lesz egyetem, de besoroznak, és szenvedhetsz a kiképzéssel, mindegy, hogy lány vagy, és esetleg erős a menszeszed. Lehet, hogy megkezdik a tanítást, aztán az egyetemre pottyan egy rakéta, és megint nem lesz egyetem. Vagy azért nem lesz, mert az oroszok lebombázzák addigra a várost.

2022. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Öt tárgy, amiből érettségizni kell Magyarországon:

* magyar nyelv és irodalom

* történelem

* matematika

* idegen nyelv (választható a tanult nyelveid közül)

* választott tárgy

2022. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 5 tárgyból kell érettségi, amiből minimum 1 emelt szintű. Ha ez nincs meg, akkor próbálkozni is fölösleges.
2022. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!