Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1. Mire van szükség egy...

1. Mire van szükség egy villanyszerelő cég alapításához? 2. Erősáramu technikus vagy villanyszerelőnek tanulujak inkább ha épület villamoság érdekel engem ? 3. Erősáramu elekrto technikus szakma lefedi a villanyszerlő szakmát?

Figyelt kérdés
Jelenleg elektro technikus végzetségem van. Erősáramban több lehetőságet láttok.
2022. júl. 5. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elektronikában van többféle lehetőség.

Villanyszerelőként alapvetően mindig ugyanazt fogod csinálni, csak más helyszínen, illetve sokszor életveszélyes is lehet, mikor más kókler munkáját kell módosítanod, vagy kijavítanod.

Most azért keresett, mert viszonylag pörög (még) az építőipar, de lakossági kiszolgálásra szerintem már terített a piac.

Rengeteg a kókler szerelő az is igaz.

Technikusit csak akkor kezd el, ha érdekel a villamosságtan, villamos gépek, erőművek, villamos hálózat, mert ezek nem annyira egyszerű dolgok.

Ha csak villanyt akarsz szerelni és pénzt keresni vele, elég a szerelői.

Villanyszerelő + 3 év gyakorlat után villamos biztonsági felülvizsgáló és ezekkel jól fogsz keresni.

2022. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az epiletvillamossag érdekel akkor villanyszerelőnek.

Egyébként meg csináld meg igyis úgyis mindkét szakmát.

2022. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem neked fölösleges idő pocsékolas a villanyszerelői szakmát lerakni, ahogy írták lakossági vonalon túl telített a piac, mivel ez a villamosipar "legegyszerűbb" szakága és boldog boldogtalan tud bizonyítványt szerezni. Esetleg automatizálási technikus, villanyszerelőnek lenni alkalmazottként hatalmas nagy szívás, egy vállalkozáshoz jó ismertség és sok tapasztalat kell én hanyagolnám. Az ilyen vésős, új lakás építős/felújítós munkák meg addig tartanak ilyen anyag árak és gazdasági helyzet mellett amíg ki nem fullad az építőipar, ami hamarosan eljön és vissza áll a 2009 utáni helyzet amikor az éh halál elől menekültek külföldre a szakik.
2022. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Cég alapításhoz ebben a szakmában?

- jó kapcsolatok

- sok sok év tapasztalat

- mivel életed nem lesz nem árt ha mentálisan nagyon erős vagy, na nem azért mert olyan sok a munka, hanem hajtani fogsz éjjel nappal a megélhetésért

- kell sok szerszám amik állandóan tönkremennek majd

- egy autó ami nem hagy cserben, és nem költöd rá a gatyád


Ismertem pár villanyszerelőt, vállalkozókat is. Mind egy idegroncs.

2022. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!