Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bűnügyi/Bűnügyi igazgatási szak?

Bűnügyi/Bűnügyi igazgatási szak?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem mi a két szak között a különbség. Jelenleg 10. osztályos voltam/vagyok. Sajnos nincs olyan ismerősöm aki ebben vagy hasonló szakmában dolgozna vagy tanulna, így ha bárkinek van bármilyen tapasztalata nagyon szépen megköszönném ha megosztaná ❤️ Valamint kíváncsi lennék, hogy úgy körülbelül mennyi a ponthatár, mennyire nehéz bejutni, elvégezni, elhelyezkedni és hogy pontosan ugye hol is lehet elhelyezkedni (bocsánat a szóismétlésért😅) ezzel a szakmával. Valamint az lenne a kérdésem, hogy van e valamilyen nyelvi követelmény? Jelenleg a német középfokú nyelvvizsgámat csinálom valamint tervben van egy szintén középfokú angol nyelvvizsga és majd egy emelt angol érettségi is. Milyen a fizetés? Igazából az jobban érdekel, hogy szeressem amivel foglalkozok, de ugye ez is egy fontos szempont. Illetve lehet-e ezeket a szakok önköltségesek vagy államilag támogatottak-e? A válaszokat előre is köszönöm 🥰

(17/L)



2022. júl. 5. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia, NKE RTK honlapján és a felvi.hu-n megtalálod az előző évek ponthatárait, és a követelményeket. A bűnügyi alapszak és a bűnügyi igazgatási alapszak között annyi a különbség, hogy utóbbira csak a rendőrség hivatalos állományából lehet jelentkezni (tehát ha mondjuk járőr vagy akkor jelentkezhetsz, ha a feletteseid engedik), míg az előbbire középiskola után mehetsz. Általában április/május környékén szervezik meg a fizikai, egészségügyi, és pszichológiai alkalmassági vizsgálatokat, ha ezeken elbuksz, akkor értelemszerűen abban az évben nem vesznek fel, de jövőre próbálkozhatsz újra (25 éves korodig). Jelenleg egy angol(?) nyelvből B2 nyelvvizsga a felvétel egyik feltétele. Miután végeztél a rendőrség állományába kerülsz, ezen belül lehetsz készenlétis nyomozó, vagy akár a Nemzeti Nyomozó Iroda dolgozója is (ezt pontosan nem tudom). A szak önköltséges formában indul csak. A képzés után elméletileg hadnagy rendfokozatot kapsz.

Fizetés: rákeresel arra, hogy "hszt" megnyitod az első találatod, ami egy jogszabály. Legörgetsz az aljára, ahol látsz ilyen táblázatokat. Az egyik táblázat felett valami olyasmi lesz, hogy tiszti beosztás a magyar rendőrség állományában vagy hasonló. Ott a megfelelő szorzószámot kiválasztod, és beszorzod a jelenlegi rendvédelmi illetményalappal (ami 38 650 Ft). Ehhez még jönnek különböző pótlékok, például nyelvtudásért is, de ez abban a jogszabályban megtalálható.


(egy ismerősöm idén jelentkezett erre a szakra, ha gondolod írj, és majd próbálok tőle több információt kérdezni)

2022. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem önköltséges, hanem csak államilag támogatott formában indul. Egyébként érdemes az NKE-RTK oldalát olvasgatni, nagyon sok hasznos információt megtalálsz a szakról.
2022. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ezt elírtam. Önköltséges formában NEM, csak államilag finanszírozott módon indul a képzés.
2022. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ❤️ Hirtelen megijedtem, hogy csak önköltséges formában indul, nem szeretném a szüleimet ezzel terhelni a jövőben, szerencse, hogy nem😊
2022. júl. 6. 23:44
 5/10 A kérdező kommentje:
1 válaszoló Megkérdezhetem, hogy a fizikai alkalmassági vizsgálat pontosan mit takar? Szeretek sportolni, de nem vagyok kifejezetten jó benne😅
2022. júl. 6. 23:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ennél a kérdésnél én válaszolgattam, én is ezen a szakon végeztem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Elég sok mindent megtalálsz a szakról, egyetemről, koliról, képzésről itt. Ha ezeken kívül van kérdésed, akkor bátran kérdezz! :)

2022. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem államilag finanszírozott a képzés, hanem egy speciális, közszolgálati ösztöndíjas. Az azt jelenti, hogy az állam által finanszírozott 12 ingyenes félévbe nem számít bele. Tehát pl most 8 féléves a bűnügyes képzés, neked ugyanúgy megmarad utána mind a 12 állami féléved, szóval bármit tudsz még tanulni utána az állam pénzén. :)
2022. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, nagyon sokat segít🥰 Az lenne még a kérdésem, hogy lúdtalpam van, ettől függetlenül egészségügyi felmérésen át tudok menni?
2022. szept. 7. 11:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem nézi senki. :)
2022. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!