Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jog vagy divat-és textiltervez...

Jog vagy divat-és textiltervezés? Anyagilag melyik éri meg jobban? Valakinek bármilyen tapasztalat?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és elég régóta e között a két szak között vacilálok.

Mindkettő ugyanannyira érdekel, és kb egyenlőek a pro contra érvek.

Nagyon jó az ízlésem és érdekel a divat. Később szívesen terveznék ruhákat, és alakítanék egy saját márkát. Tudom, viccesen hangzik. De mindezt ugye külföldön tenném (Francia vagy Olaszország). Ugye ezzel msc-re vagy később dolgozni ki tudnék menni külföldre.

A jogot is nagyon magaménak érzem, mivel jól fogalmazok, szeretek olvasni, jól tudok szöveget/forrást elemezni. Viszont ez nagyon országhoz van kötve, ezzel nem tudnék külföldön elhelyezkedni. Még nyilván jogászként inkább alkalmazott lennék valahol.



#jog #Divat-textiltervezés
2022. júl. 9. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, annyira más a kettő, nem igazán lehet ezeket összehasonlítani.


A joghoz nagyon kevés az, hogy jól fogalmazok és szeretsz olvasni (persze, szükségesek ezek is). Oda nagyon nagy elhivatottság kell ahhoz, hogy tényleg jó lehessél benne. Ha nem szereted, már az egyetemen kibuksz.


A divattervezésről fogalmam sincs, de az egyértelműen nemzetközibb. Joggal is lehet egyébként külföldre is menni, csak nehezebb.

2022. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon más. A joghoz ennek ellenére is úgy érzem, hogy van tehetségem.

Egyébként köszönöm a választ.

2022. júl. 9. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Jog az folyamatos tanulással fog járni mert mindig változnak a törvények. Az egyetem pedig abból áll hogy nagyon nagyon vastag könyveket bújsz és jegyzel meg. Ennyi. Nagyon száraz az anyag. Maximum úgy tudnál külföldre menni hogy EU-jogra szakosodsz például és akkor az EU parlamentbe, stb. Az is igaz hogy jól fogsz vele keresni és mindig lesz munkád. Vagy köszszférában vagy magánpraxisban.


Divat/textil annak nagy az esélye hogy nem jön össze. Nagyon sokan vannak tehetséges designerek és persze mindenki franciába meg olaszba vágyik. Dunát lehet velük rekeszteni és nagyon kicsi az esély érvényesülésre - mint bármelyik más művészetis szakirányban. Ott abba kell gondolkozz hogy kell lennie mellette egy részmunkaidős állásnak hogy eltartsd magad. Ha beütne a csoda és alapitanál egy márkát ami megy, akkor aztán azt leadhatod.

2022. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. A divattervezést úgy gondoltam, hogy az egyetemet már külföldön végezném (a mestert biztosan), és összeállnék másokkal, nem egyedül csinálnám. Nem tudom, ez mennyit javítana az esélyeimen.

A jognál viszont azt nem tudom, hogy egy EU-s/nemzetközi szervhez felvennének-e. Nyilván nagyon nehéz bekerülni

2022. júl. 9. 23:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Háát, ha nem vagy nagyon szemfüles vagy hogy is mondjam, “követelőző” vagy épp nincs szerencséd akkor a külföldi egyetem se fogja aranytálcán kínálni a lehetőségeket… :( mert elsősorban csak azért felelősek hogy megtanuld az anyagot. Szóval nagyon elöbbre nem leszel ha érted mire gondolok (pl közös projektek cégekkel, aztàn csoda folytàn nike téged bíz meg az új sportvonalával - ilyen nem lesz :))

Màsokkal összeàllni, persze, annak van esélye. De mindehhez sok pénz és idő szükséges.


Joggal biztos belehet kerülni nemzetközi cégekhez ha úgy szakosodsz.

2022. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!