Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fél éve szereztem meg a...

Fél éve szereztem meg a villamosmérnöki BSC diplomámat. Van értelme elkezdeni Szeptembertől egy villanyszerelői (épületvillamosság) tanfolyamot/képzést?

Figyelt kérdés

Esti/hétvégi, 1 tanéves képzésről van szó(10 hónap). Kéthetente Szombaton és Vasárnap lenne az oktatás. Mindkét nap 9:00-16:00-ig.

Úgy látom, hogy villanyszerelőként jobban lehetne érvényesülni (munkalehetőségek külföldön vagy belföldön, fizetés tekintetében stb...). De aztán javítsatok ki, ha tévedek. Főként külföldi munkában gondolkozom.

Ezen kívül úgy érzem, hogy jobban passzol hozzám az a fajta munka, ahol jönni-menni kell és nem irodában dolgozni egy számítógép előtt ülve.



2022. júl. 16. 10:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyire rossz lenne a helyzet a kezdő villanyszerelőknek?"

Mennyire? Mit olvastál ki miből? :D


"türelmed a suli után hogy még évekig tanulóként tekintenek rád"

Ha nincs annyi szakmai intelligenciád, hogy elkezdj vállalkozni mihelyst megvan a szakmunkás vagy technikus okleveled, akkor ásd is el magadat. Egy vagy két év egy mérnöknek halálbőségesen elég felfejlődni. Legalábbis, mikor én jártam az egyetemre, akkor 50-70 cm magas könyvhalmazt vittem haza félévente. Az egész villanyszerelési irodalom nincs 50 cm, úgy, hogy egyes dolgok öt könyvben is le vannak írva, azaz 30 cm sincs a lényeg. a probléma legfeljebb annyi lehet, hogy az első két 29-es csőből hajlított könyöked nem lesz szép. Na és? A harmadik már jó lesz. Ha még lesz öt ilyen fennakadásod, akkor az első két munkánál a tervezett időnél többet kell ráfordítanod, ergo van egy kis tanulópénz, mondjuk mondasz 300-at munkadíjnak, tapasztalatlanságod miatt kiderül a végére, hogy 450-et kellett volna mondani, de még a 300 is inkább 280 (órabérre vetítve például), mert három könyököt kell hajlítanod egy helyett. A következő munkánál meg már tudod, mennyit kérjél, és a könyök is megy.

2022. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Értem hogy csak egy példa, de kb 10 éve hajlítottam könyököt utoljára, csak ennyire higgyél az előttem írónak és vágj bele mérnökként villanyszerelő vállalkozásba, mivel már írták előttem hogy telített a piac, alkalmazottként meg nem érdemes szenvedni, az időd nagy része a munka kereséssel fog elmenni. Van ismeretséged, akik állandó munkát biztosítanak?

Vagy majd otthon ülsz és várod hogy hívjon "Marika" néni mert elszállt a bojlere, meg "Pista bá" hogy be kéne kötni a főzőlapot, elkérsz mindkettőtől egy huszast és megvan a napod, aztán ez ismétlődik minden nap, milyen életszerű ugye (?). Ne vegye magára senki de az egyszerű ember valahogy így képzeli. A valóság azonban az hogy harcolni kell a munkáért mert mindig lesz valaki aki olcsóbb nálad.

2022. júl. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek az előttem író válaszolóval. Én 1 éve mentem ki Hollandiába mint villanyszerelő mert itthon azt láttam hogy egyre nehezebb, tényleg sokan lettek a szakmában.
2022. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

#13 Talán azért nincs most itthon villanyszerelő, mert kimentél Hollandiába.

A neten mindenütt azt olvasni, hogy nem lehet mestert találni. Te nem olvasol magyar netet?


#12 Nos, az kétségtelen, hogy nem szeret senki sem javítani. Ez azok számára, kiknek elromlott valami, rendkívül undorító hozzáállás.

Szerinted ennek a mondatnak:

" kb 10 éve hajlítottam könyököt utoljára, csak ennyire higgyél az előttem írónak és vágj bele mérnökként villanyszerelő vállalkozásba" van értelme? :D :D :D

2022. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

13-as vagyok, annyi értelme van hogy tényleg nem hajlít már könyököt senki élesben (symalen, gégecső, vagy gyári idom inkább), persze jó ha tudja, szóval aki ennyire "naprakész" ebben a szakmában az ne nagyon adjon tanácsokat.

Nyilván nem véletlenül vagyok Hollandiában ha itthon lehetett volna boldogulni és ennyi pénzt keresni akkor maradok, hidd el próbálkoztam...

Gondolom a gégecsőbe bele fogtok kötni, nem nincs semmi baj vele csak tudni kell használni és sokkal jobb mint hidegen-melegen könyököt hajlítani.

2022. júl. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan azért említettem a könyökhajlítást, mert egy olyan példát akartam mondani, ami nincsen benne a mérnöki tanulmányokban. Érteni nem értetted, de a kisstílű patkánykodásra azért jó magyar módjára tellett (aki ennyire "naprakész"). :D


Rendes szerelő csak akkor nyúl a gégéhez, ha más módszer nincs (hülye formájú etázs, satöbbi), mivel a szokásos áthúzási lehetőségek harmadolódnak, mikor hozzá kell nyúlni véletlenül. A gyári idommal meg az a baj, hogy az csak akkor jó, ha jó. Például a tulaj jó szándékkal berakott egy fát a betonba, a cső helyének, akkor Murphy azonnal működésbe lép, és a gyári kanyar a horonyba vagy kis ívű, vagy nagy.

2022. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Szi. Én elektronikai műszerész után jelentkeztem egy 8 hónapos villanyszerelő okj képzésre. Nagyon megbántam, természetesen elvégeztem, nem nehéz amúgy az elméleti rész, gondolom neked sem lenne nagy kihivás. Szóval miért is bántam meg? Több helyre beadtam a jelentkezésem és amikor állásinterjúkon beszélgettünk szóba jött hogy milyen iskolában végeztem és mondtam hogy ilyen "röviditett" képzésben vettem részt akkor alábbhagyott a lelkesedés részükről és konkrétan megmondták hogy szakiskolában végzettek jelentkezését várják inkább (WTF!?). Amúgy megdöbbentő tudom de Szlovákiában kaptam egy munkalehetőséget ahova igy is felvettek, egy ismerősöm révén. Nekem nincs jó tapasztalatom az itthoni munkáltatókkal, van egy érdekes berögződésük, de neked sok szerencsét.
2022. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Data Scientist ***** válasza:
100%
Aki megtanult járni, miért akar négykézlábra ereszkedni?? Végezd el az MSc-t, legyél mérnök.
2022. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Végezd el az MSc-t, legyél mérnök."

Ha mondjuk egy vállalkozást alapít, melynek akár egészen kevés köze is van a villanyszereléshez, akkor a mérnökség nem elég, mert az nem szakképzettség.


Másfelől meg, ha a BSC-től végleg megcsömörlött, vagy ráébredt, hogy az MSC nem menne, vagy ráébredt, hogy nem is szereti a villamosságot, akkor menjen inkább kőművesnek.

2022. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 NTBS ***** válasza:
Van, de az MSc is megfontolandó.
2022. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!