Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai ügyintéző vagy...

Logisztikai ügyintéző vagy technikus között mi a különbség? melyiket érné meg jobban felnőtt képzésben elvégeznem?

Figyelt kérdés
Illetve érdekelne, hogy főiskolára melyikkel tudnék elmenni? Melyik a jobb? esetleg van még más lehetőség? Egyszerűen csak nem értem, hogy mi a külömbség a 2 között, és melyiket végezzem el. Köszönöm a válaszotok!:)
2022. júl. 18. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az a különbség, hogy a logisztikai ügyintéző az csak logisztikai ügyintéző, a technikus meg logisztika és szállítmányozási ügyintéző. Ezen kívül a mai rendszer szerint ha szakmairányon tanulsz tovább, akkor egy 4es 5ös technikumi oklevél 400 pontot ér, amivel bent vagy az egyetemen. Logisztikai technikus végzettséget a műszaki karokon és a gazdasági infó szakon számítják be, máshol nem.

Én idén végeztem, szinten felnőtt képzésen, ha kérdésed van írj.

Véleményem szerint nem jó semmire nyelv nélkül, mert mindenhova nyelvet kérnek. Ha találnak valakit aki jól beszél angolul, simán felveszik papír nélkül is és betanítják. Ezzel a papírral max raktáros lehet az ember, semmire nem jó.

2022. júl. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Angollal nincs gondom. Szinten felnottkent szeretnek tanulni. De honnan szerzek 190 ora gyakorlatot? Van főállásom.
2022. júl. 19. 16:39
 3/13 anonim ***** válasza:

190?

Nekünk 96 óra volt.

Nekünk azt mondták, megértik hogy felnőttként nem könnyű gyakorlati helyet szerezni, aki végképp nem talált magának, annak segített volna az iskola. Egyébként szinte “bármilyen” cég, vállalkozás igazolását elfogadták, nem kellett hogy kimondott logisztikával foglalkozzon aki leigazolta a gyakorlatot. Pl. sokan kisebb vegyesboltban voltak.

Nem ezen fog múlni, segíteni fognak , ha nem tudod leigazoltatni/nem tudsz találni.

2022. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol dolgozol, de lehet hogy ők is le tudják igazolni a gyakszidat.
2022. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ahhoz pozíciót kell váltanom. ma kérdeztem. Nem értem miért. :(

mennyi volt neked a képzés? én amit kinéztem az 250e ft.

2022. júl. 19. 20:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Ingyenes képzés keretein belül csináltam meg egy technikumban (két szakma ingyenes).

A logisztikai technikus csak iskolarendszerű intézményben van, fizetősön nincs, úgy tudom…

2022. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha utana nezel neten, talalsz nem is egyet!:)
2022. júl. 19. 20:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, ez nekem újdonság. A 250eFt-os 12 hónap.

Én a helyedben nem fizetősre mennék, hanem keresnék egy technikumot.

Nem tudom merre laksz, de felénk szeptembertől ezt a képzést 1,5 es idővel hirdetik, ráadásul felnőtteknek is adnak rá ösztöndíjat (ha van munkád akkor kb 30eFt havonta).

Ha tovább akarsz tanulni, mindenképp technikusra menj, az ötös szakmai vizsga simán hozható.

2022. júl. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Egyebkent szolnok megye. Hol talalhato ilyen technikum?:D koszonom a valaszod!:)
2022. júl. 20. 05:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Pl [link]
2022. júl. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!