Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne belekezdeni a...

Érdemes lenne belekezdeni a vadgazda mérnöki képzésbe?

Figyelt kérdés

Gimi után nem tanultam tovább, mert nem tudtam mi akarok lenni. Azóta se találtam meg a választ a kérdésre, viszont most erősen gondolkodok, hogy egyemere megyek. Mindenképp egy állatokkal kapcsolatos szakot szeretnék elkezdeni, nagyon szeretem őket. Így merült fel a vadgazda mérnöki képzés. Sajnos nem érném el a ponthatárt, semmilyen természettudományos tárgyakból nincs emeltem. Gondolkodok egy emelt földrajz érettségiben. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, elsősorban olyanokhoz, akiknek van ezzel kapcsolatban tapasztalata.

1. Zárkózott, emberek között szorongó személynek ideális lenne ez a munka? Mennyire kell kommunikálni más emberekkel?

2. Aki végzett ilyen szakot, hol tudott elhelyezkedni és milyen gyorsan? Pontosan milyen munkakört végeznek az ilyen diplomával rendelkező emberek?

3. Nehéz az emelt földrajz? Reál vagy humán tantárgyak vannak inkább a szakon? Idegen nyelv mennyire fontos (B2 nyelvvizsgán kívül)?

4. Rossz a szemem és van egy minimális gerincferdülésem. Ez hátrány lehet? Illetve van alkalmassági?

5. Megéri belekezdeni? Vagy valami mást ajánlotok?


Köszönöm a válaszokat!

21/F



2022. júl. 19. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vadgazda mérnökként igen nehéz elhelyezkedni. Bár több, mint 1000 vadásztársaság van Magyarországon, törvényileg nem köteles mindegyik vadgazda mérnököt főállásban alkalmazni, s a legtöbb esetben ezt spórolási okból nem is teszik meg. Az 52 tájegység fővadászának kell csak vadgazda mérnöknek lennie, meg persze a 10 nemzetipark-igazgatóság és az agrárközigazgatás foglalkoztat még néhány tucat ilyen szakembert. Ehhez képest (most megnéztem) csak tavaly 79-en kezdték meg a tanulmányaikat vadgazda mérnök szakon.


S egy vadgazda mérnöknek természetesen általában tudni kell kommunikálni más emberekkel, például a vadásztársaságok alkalmazottjaival és nemhivatásos vadászaival is. Ez ugyanis egy csapatmunka.


Ha visszahúzódó vagy és az állatok érdekelnek, én az állattenyésztő mérnök szakot ajánlanám inkább. Utána vehetsz egy tanyát, építhetsz karámokat vagy ketreceket, s indíthatsz egy kis állattenyésztési magánvállalkozást (pl. prémállatokat vagy mangalicát tenyészthetsz), s a magad ura lehetsz. Nem fog felvetni a pénz, de kerek életed lesz.

2022. júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!