Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bprof képzés után villamosmérn...

Bprof képzés után villamosmérnök Bsc?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén végeztem Bprofon a BME-n, van munkahelyem, szeretem, viszont még szívesen tanulnék és érdekelnek a villanyos tárgyak. Szerintetek érdemes belevágni az OE-n levelezőn a Bsc-be? Msc nem hiszem, hogy szóba jöhet Bproffal villanyra:)

Köszi a tanácsokat és a segítséget!



2022. júl. 21. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
igen
2022. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen a Bprof képzés?
2022. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Üzemmérnök-informatikus a becses neve, harmadik évben céges kooperációval.
2022. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
2. A Bprof lebutított BSc, az érdemi része csak 4 félévből áll + van egy gyakorlati év. Gyakorlatilag egy kicsit erősebb FOSZK, de itthon ezt diplomának nevezik.
2022. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
#4 Nemhiába. Mert amikor dobálóznak az "informatikushiánnyal", nem mondják, hogy nem az öt évet egyetemen végzett informatikusból van a legnagyobb hiány, hanem kb. olyan, mintha villamosmérnökhiányt mondanának, de igazából a villanyszerelőből meg a szakközepet végzett elektrotechnikusból lenne kevés. Informatikából nem annyira rétegzett a képzés, mint az ipar igénye, tehát ez egy hiánypótló szak.
2022. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kaphatnék választ a kérdésemre? :) Privátban nyugodtan szidjátok tovább, köszi!
2022. nov. 23. 02:09
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
#6 Kaphatsz választ. Levelezőn nem csinálnék mérnökit, egy piaci rés megfogás a levelező, magára adó képzés nem is indít ilyet. Az óbudai nappali bsc-t ajánlom, lesz időd mellette dolgozni, ha szorgalmas vagy. BME BSc-t csak akkor végezz, ha MSc-t is akarsz végezni, egy kandós BSc versenyképesebb, mint a BME BSc önmagában, MSc nélkül.
2022. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%

#7: Az összes diplomámat levelezőn végeztem és ugyanazokat a dolgokat várták el vizsgán, mint a nappalisoktól. Sose ért semmilyen hátrányos megkülönböztetés, sőt ott ahol dolgoztam/dolgozok is sok kolléga szerezte levelezőn a mérnöki diplomát, sőt a feletteseim között is van olyan. Ne terjeszd a hülyeséget.


Üdv,

Egy Bsc villamos és vegyészmérnök, MA mérnöktanári diplomával

2023. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!