Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vettek fel mesterképzésre....

Nem vettek fel mesterképzésre... Mit tehetek?

Figyelt kérdés
3as diplomát kaptam sajnos, mivel a záróvizsgámat nagyon elrontottam, emiatt ez fatális lett a felvételihez. Műszaki szakterületől akartam menni marketingre, illetve bejelöltem a műszaki menedzsmentet, és az élelmiszermérnökit, de nem vettek fel. És a mostani diplomával nem tudnék elhelyezkedni munkaerőpiacon. Mit tehetek, van aki ugyanebben a cipőben jár, vagy járt. Esetleg kezdjek egy Bsc tanulmányt jövőre vagy mik az alternatív ötletek, mert nagyon a padlón vagyok.
2022. júl. 21. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
milyen diploma ez?
2022. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Molekuláris bionika mêrnöki bsc
2022. júl. 21. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Hogy van ott a pontszámítás?

Nálunk 100%-ban csak a felvételi alapján számították a pontokat+ a plusz pontok amit Tdk-ért meg ilyesmikért lehet kapni. Nem nézték hogy szar lett a diplomám

Próbáld meg másik egyetemen

2022. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, melyik szak az?
2022. júl. 21. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

#3-as vagyok. Én 2 egyetemre jelentkeztem közgazdász mesterre.



Én 4-es diplomára kaptam 40 pontot (3-asra gondolom adnak 30-at), a felvételin meg 36-ot, és még az isten tudja honnan hozzáadtak 6 plusz pontot és így lett 82 pontom. 61 pont volt a ponthatár, szóval 3-as diplomával is lazán meglett volna. De ezek szerint 2-essel is átcsúsztam volna, lett volna 62 pontom.


A Pannon Egyetemre, ahova végül felvettek, itt meg 90 pontot kaptam a felvételire. Írtam egy 45 pontos felvételit, amit duplázni lehetett.

2022. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Esteleg megpróbálhatod a pótfelvételit.


Van, ahol nem csak (vagy egyáltalán nem) a diplomád eredménye számít, hanem van szóbeli elbeszélgetés is.


Például itt van a MATE műszaki menedzser msc képzése. Felvin egyébként megtalálod, hogy hogyan számolják minden egyetem minden szakjának a msc-s felvételi pontjait.

[link]


Itt a 100-ból 40 pont a felvételi elbeszélgetés. De egyébként mint ahogyan előttem is írták, van ahol csak a felvételit nézik. Ilyen pl a ELTE-TÁTK survey statisztika és adatanalitika szakja. Bár nyílván neked ez most nem releváns, csak példának hoztam. A felvit mindenképp nézegesd, ott mindent megtalálsz!


Sok sikert a továbbiakban! :)

2022. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A mesteres pontszámítás nagyon egyetemfüggő. Pl. én ugyanazt a szakot megjelöltem két helyen is, a szóbeli felvételi mellett az egyiknél számított az alapdiploma minősítése is, a másikon nem. Ezek a pontszámítási sajátosságok a Felvin mind fent vannak/voltak a meghirdetett képzéseknél. Mire kaptál pontot, vagy mi hiányzott, csak a diplomád minősítésén múlt? Kreditelismerési eljárás rendben volt?
2022. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
A facebook folyamatosan a képembe tol egy hirdetést, hogy bölcsészből (is) képeznek informatikusokat. Esetleg megtanulhatnál programozni a következő fél évben, és jelentkezhetnél szoftverfejlesztőnek. Oda teljesen jó a diplomád és a jegyeidet meg a kutya se nézi. Jövőre meg jelentkezel mesterszakra ahogyan fentebb írják.
2022. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért pontozták le a 8-ast, igaza van. Ha el szeretnél helyezkedni, akkor egyáltalán nem vagy rossz kiindulási helyzetben egy junior programozó álláshoz, legalább addig, amíg fel nem vesznek valahová mesterszakra.
2022. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!