Érdemes régésznek lenni?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, már kis srác korom óta szeretem a történelmet és úgy gondoltam, hogy régész szeretnék lenni, ez az álmom. Utána kérdeztem egy-két helyen, de lebeszéltek róla, mert nem igazán van az embernek esélye elhelyezkedni, főleg Magyarországon.


Ez mennyire igaz? Esetleg javaslatok tanácsok?

Köszi előre is.



2022. júl. 26. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A régész szakma tipikusan olyan mint a művészet: egy szűk kisebbség nagyon be tud futni vele, de a legtöbben éhbérért dolgoznak életük végéig, ha el tudnak helyezkedni egyáltalán.
2022. júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Csak ha nagyon-nagyon szereted és elhivatott vagy akkor.
2022. júl. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Az alapszakkal csak régésztechnikus leszel. Itthon nagyon kevés a feltárás, a legtöbb leletet lefényképezik és visszatemetik. A múzeumokban százszámra vannak a raktárakban a feltárt és csak tárolt anyagok. A régészet egy nehéz szak és gyakorlatilag nincs benne perspektíva. Ne válaszd.
2022. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem úgy érdemes, hogy külföldön tanulod ki, és ott is dolgozol. Érdekességképpen hobbiból elvégezheted, de nem fogsz tudni valószínűleg benne elhelyezkedni.
2022. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Tanulj mást, biztosabb megélhetést nyújtó témakört, a régészet pedig maradjon a hobbid.
2022. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kár érte, mert imádtam volna, de a megélhetés fontosabb.
2022. júl. 27. 09:03
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
6. Helyes!
2022. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Max hobbinak fognám fel
2022. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!