Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi előnnyel jár, ha a...

Mennyi előnnyel jár, ha a Kommunikáció és médiatudományt angol nyelven tanulom? Lesz vele lehetőségem akár külföldön elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Jövő tanévben érettségizem, és jelenleg a Kommédia iránt érdeklődöm. Akik esetleg tanulják, vagy ismernek olyat, aki tanulja, szerintetek megéri ezt a szakot választani? Vannak olyan elhelyezkedési lehetőségek, amikből meg lehet élni? Valamint ha angol nyelven tanulom, jár valami előnnyel, esetleg külföldre is jó lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat, szép napot Nektek!



2022. júl. 29. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Ez a szak elsősorban újságírókat képez az elektronikus és a nyomtatott média számára. S bizony túl sok ilyen hallgató van a rájuk váró álláshelyek számához képest. Most megnéztem a felvi-n: idén 1301 hallgatót vettek fel erre a szakra. Teljességgel irreális, hogy ennyi szakembert a szakma évente fel tudjon szívni. Szerintem jó, ha a végzettek ötöde szakmabeli munkát talál majd magának végzés után.


Egyébként amennyire tudom, Nyugat-Európában is túlképzés van ezen a szakon az igényekhez képest. Nagy-Britanniában ezért például ezt a diplomát tekintik a munkaerőpiacon az egyik legértéktelenebbnek.


Egyszóval én azt tanácsolom, hogy csak akkor válaszd ezt a szakot, ha kivételes újságíró-tehetségnek érzed magad.

2022. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 írja, borzasztó nagy a túlképzés, szóval erős az esély az SSC-s karrierre (ha beszélsz idegen nyelvet). Egyébként mesterképzés után kommunikáció- és médiatudományt valóban igénylő helyeken is elhelyezkedhetsz, de ott még nagyobb a küzdelem a helyekért.


Angolul tanulni nincs sok értelme, mindig lesz egy anyanyelvi fazon, aki már ezzel jóval előrébb van nálad. Az egyetlen kivétel a tudományos szféra, de ahhoz nagyon jónak és elkötelezettnek kell lenni.

2022. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal. Ha nem vagy túl jó matekból, akkor fogadj matektanárt szeptembertől és tuningold fel magad, és utána jelentkezz kereskedelem és marketing szakra. Ez nagyon változatos szak(ma), sok mindent lehet vele csinálni, és sokkal piacképesebb, mint a kommunikáció.


Ha mégis kommunikációra mennél, akkor sincs amúgy túl nagy gáz. Lehet ezzel is karriert csinálni, csak nehéz (többek között azért, mert a sokkal jobban képzett marketingesekkel kell versenyezned a legtöbb helyen). Ha ez a vágyad, akkor tanulj meg rendesen írni / fogalmazni, járj beszédtanárhoz (nagyon fontos!), tanulj meg rendesen / képernyőképesen beszélni. Tanulj meg videózni, videót szerkeszteni, sőt még jobb, ha csinálsz saját youtube csatornát. És ha majd az egyetemre jársz, akkor képezd magad profi digital marketerré, szerezz Facebook és Google Ad certifikációkat, tanulj meg honlapot szerkeszteni (legalább Wordpressben), képet szerkeszteni stb. stb. Ismerek ilyen embereket, akik ezekkel remekül megélnek. De nagyon oda kell tenned magad, és nagyon jónak kell lenned.

2022. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!