Hová mehetnék tovább?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már mindenki roppantul unja az ilyen jellegű kérdéseket, de már annyira kétségbe vagyok esve, hogy úgy gondoltam, itt is teszek egy próbát.

Külföldi vagyok, jó tanuló (színkitűnő). Inkább a humán tantárgyak érdekelnek, és külföldön (értem ez alatt a nyugati országokat) képzelem el a jövőmet - édesapám is ezt tanácsolja.

Semelyik tantárgyból sem vagyok kiemelkedő, inkább csak a maximalizmusomnak köszönhető a jó átlagom.

A családom kiskoromtól fogva a pszichológia felé terelt, ami megjegyzem érdekel is, és szívesen TANULNÁM egyetemen, de nem vagyok biztos benne, hogy a pszichológus foglalkozás nekem való.

A gyerekeket szeretem, de tanárnak semmi pénzért nem mennék el (nem vagyok olyan erős személyiség, hogy ne készítsenek ki). Óvónőnek pedig (pofátlan dolog vagy sem), tehát úgy érzem attól azért többre lennék képes.

A rajzolás mindig is ment, de sosem gyakoroltam 'úgy nagyon', és mivel felfedezéseim szerint igen keveset vesznek fel államira, és a gyakorlati vizsgák itt vannak egy kicsi köpésnyire, nem hiszem, hogy felvennének, vagyis, hogy fel tudnék készülni rá. De ezen belül érdekel az animáció, televíziós műsorkészítő, akár valamilyen design szak. (webdesign)

Mint tantárgy, a szociológia is érdekel, TUDOK-on is részt vettem, és érdekelnek az olyan kényes kérdések, mint az abortusz, a homoszexualitás, éhezés, a média, de mint szociológus nem hinném, hogy találnék munkát, és őszintén szólva, az egyetem utáni dolog nem is vonz.

Aztán még ott a hírhedt büfészak: kommunikáció és médiatudomány. Borzasztóan érdekel, tényleg, de tisztában vagyok a szegényes lehetőségekkel az elhelyezkedésre. Ezen belül is a TV, az újságírás, és effélék vonzanak, mert imádom a rohanást, az újdonságokat..

Nyelvekkel sem állok hadilábon. Az angolt szeretem, szerbet kiskorom óta tanulom, német minimális szinten megy.

Szóval aki volt szíves elolvasni ezt a hosssszú monológot (és nem egy pofátlan bunkó, tisztelet a kivételnek), kérem szépen adjon valami használható tanácsot. És tudom, hogy már február van, és egy idióta vagyok, mivel még mindig nem tudom, hol szeretnék továbbtanulni, de nézzétek el - kóros döntésképtelenségben szenvedek. Előre is köszönök minden NORMÁLIS választ.



2013. febr. 5. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, nem kapkodtad el :D


Lehet, hogy nyelvi szakos lévén elfogult vagyok, de én a szerb nyelvszakot ajánlanám (már ha valahol indítanak olyat). Marha kevesen beszélik az országban és feltételezem nyugaton is, úgyhogy kereslet biztos lenne rá. Elhelyezkedhetsz multicégeknél, ott mindig pörög az élet, úgyhogy ennek az igényednek is eleget tenne. Magánórákat is adhatsz, így biztosan csak olyanok fognak hozzád menni, akiket tényleg érdekel a nyelv, ők pedig nem fognak kikészíteni (tapasztalat). Gyerekek - pipa. Mellette mondjuk elvégezhetsz egy olyan minort (mellékszakot - ezt általában a 2. évtől veszik fel), aminek köze van a kommunikáció és médiatudományhoz, a szociológiához, designtervezéshez, vagy amihez affinitásod van. Rajzkurzusok is biztos indulnak, amolyan "szabadon választható tantárgy"-ként. Az a jó az egyetemben, hogy mindenbe beleszagolhatsz, ami csak érdekel, csak tájékozódni kell :)

Egyedül a pszichológia maradt ki, na az az ami mellett nem nagyon lenne időd egyéb extrákra, az teljes embert kíván. Volt pszicho-hallgató lakótársam, tőle tudom, hogy elég kemény szak.


Így hirtelen ennyi ötletem támadt, de ismétlem, nyelvszakosként talán pöttyet elfogult vagyok :)


Majd írd meg, hogyan döntöttél!

2013. febr. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez csak az én hülyeségem, de szerintem tényleg elfogult az első válaszoló. Addig oké, hogy a nyugati országokban kevesen beszélik a szerb nyelvet, de épp ezért nem éri meg ott ezzel foglalkozni, mert nincs rá kereslet. Nem véletlenül nem beszélik a szerb nyelvet.


Kommunikáció és médiatudomány szakkal nem tudom, hogy nyugaton, hogy lehet boldogulni, de annyit tudok mondani, hogy szerintem az lenne a neked való. Humán beállítottságú vagy, érdekel az újságírás, webdesign. Ezeket mind ezen a szakon meg tudod tanulni.

Ez nem elfogultság, mivel én nem is bölcsész tudományi karra járok:D

2013. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj a kommunikáció irányába. Itthon nem, de külföldön azért több lehetőség van az elhelyezkedésre ilyen szakokkal. A webdesignerek is sokat keresnek. :)
2013. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!