Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem tudok kottát olvasni,...

Ha nem tudok kottát olvasni, akkor inkább ne is menjek óvodapedagógusnak?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok kottát olvasni. Nálunk az ének órak nem voltak túl komolyan véve. Mindig csak beszélgettünk, házit írtunk stb.



Nagyon szeretnék óvodapedagógus lenni,de az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ha nem tudok kottát olvasni, akkor hagyjam ezt az egészet,mert ez a minimum, és ilyen emberekre nincs szükség a szakon, meg akkor nem fogok úgyse megtanulni furulyázni.


Érdemes hallgatnom rá mert igaza van vagy nem?



2022. júl. 30. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom máshol hogy van ez, de amikor én voltam óvodás, akkor soha nem énekeltünk vagy zenéltünk. 28 vagyok most. Nem hiszem, hogy sokat változott azóta. Biztos vannak olyan óvodák, ahol fontos a zene, de tuti vannak olyanok is, ahol ez nem elvárás. Ha ilyen tudásra szükség van, akkor az a felvételinél biztosan kiderül.
2022. júl. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Általános iskolai tanítóknak van külön alkalmassági vizsga, ott a zenei alapismeretekről is számot kell adni, mint például a kottaolvasás. Nem tudom, hogy az óvodapedagógusoknak van-e ilyen, de el tudom képzelni, hogy igen.
2022. júl. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Az oké, hogy nem tudsz, de miért ne tudnád megtanulni? Ha már jövőre jelentkeznél, akkor is van majdnem egy éved egy esetleges alkalmassági vizsgáig. Addig még furulyázni is simán megtanulsz akár a netről is, nemhogy kottát olvasni. Nézz utána mire van szükség, és ha kell, szedd össze azokat a képességeket. Én legalábbis biztos nem egy ilyen tanulható képességtől tenném függővé a jövőmet és pályaválasztásomat.
2022. júl. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van a felvételi alkalmassági vizsgán kottaolvasás, s a képzés során is kell tudni kottát olvasni.


Ugyanakkor a kottaolvasás egyáltalán nem ördöngősség, könnyen megtanulható. Keress egy ének-zene tanárt, aki elvállal. Szerintem veszel 10-15 magánórát, és már tudni is fogod.

2022. júl. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!