Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átfogó fodrász tanfolyammal...

Átfogó fodrász tanfolyammal nyithatok saját fodrász szalont, ha elvégzem?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy tudom ez van az OKJ helyett és nem pontosan értem, hogy ezzel a képzéssel milyen lehetőségeim lennének.

#tanfolyam #Fodrasztanfolyam #Átfogofodrász
2022. júl. 30. 13:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

Én ezt semmi esetre sem itt kérdezném, hanem a tanfolyam szervezőjétől.

Nyilván az anyagi része (mindent is meg kell venni eszközileg, hajszárítót, ollót, sampont, hajlakkot, millióféle balzsamot meg mindenféle csodaszert nem lehet bérelni, ezeket mind-mind, egytől egyig kivétel nélkül meg kell vásárolni pénzért a boltban) egy brutális indulóköltséggel jár, tehát ilyesmibe csakis akkor vágnék bele, ha van mögöttem egy megrengethetetlen, atombiztos háttér (milliomos szülők, nagybácsi, vagy férj, nagyon komoly, többéves kapcsolat) .

2022. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A kérdésem egyáltalán nem anyagi okokból lett feltéve. Középsikolai képzésen tanultam fodrásznak pár hónapot, de sajnos családi okokból kifolyólag abba kellett hagynom és most lenne rá lehetőségem, hogy újra kezdjem. Nem szeretnék viszont beülni az iskolapadba és láttam, hogy van egy ilyen egy éves képzés és az érdekelne, hogy ezzel ugyanolyan teljesértékű fodrászként működhetek, ha elvégzem?
2022. júl. 30. 14:22
 3/22 anonim ***** válasza:
bár nem válasz, kedves kérdező, de kell hozzá érettségi? kérlek írj privátot!
2022. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

2 éves fodrász szakképzés kell hozzá, amit szakképzési centrumok indítanak.


Itt meg tudod nézni, hogy melyik sulikban indul: [link]

(az 5 év a középiskolásokra vonatkozik, nem a felnőttekre, felnőtteknek 2 év)

2022. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz:


A 2 évnél rövidebb képzések megszűntek. Csak 2 éves van.

2022. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
2022. júl. 30. 14:30
 7/22 A kérdező kommentje:
Ez a képzés az amire felfogyeltünk
2022. júl. 30. 14:31
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Én mindenesetre szkeptikus vagyok: ha már nem engedik az egyéves képzéseket, akkor ez hogyan tud államilag elismerten mégis működni? (Ráadásul csak hétvégi...)

Kétlem, hogy igazi, komoly tudást adna.

2022. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Az OKJ képzések is egy évesek voltak.
2022. júl. 30. 14:56
 10/22 A kérdező kommentje:
Tény, hogy nem olyan egetrengetően részletes, de azért sokkal könnyebb volt szakmához jutni.
2022. júl. 30. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!