Milyen iskolaba menjek?

Figyelt kérdés

Most kezdem a 8. at, es nem sokara el kell dontenem hova megyek utána 7. evegi bizonyitványomban majdnem mindenem 4 es volt kiveve egy par konnyebb óra, ezert gimnáziumba biztos nem akarok menni igazábol szakkozépiskolára gondoltam, de nem tudom melyikba menjek.


Nagyon semmi nem érdekel szinte átlagos vagyok filmezek, szeretek túrázni és motrozok. Szeretem a természetet és az állatokat nem tudom mit kezdjek ezzel.

+szeretek üzletelni érdekel egy kicsit a marketing de csak kicsit.

szoval nem tudom milyen suliba menjek

vélemény?

Ja és vas megyébe lehetőleg. pl. szhely vasvar stb.



2022. aug. 2. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hali. Ilyenkor jobb ha elmész egy gimnáziumba. Hidd el ha majdnem minden tárgyad 4 es akkor simán bírni fogod a gimnáziumot. Én anno 3-4 voltam mindenből, elmentem gimibe, ott is tartottam ezt a szintet. Tanulni mindig kell. Plusz ha nem tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni (ilyen korban nem is kell) akkor egyszerűbb a gimi. Az ad egy érettségit majd mehetsz tovabb egyetemre, vagy felsőoktatási képzes, okj, stb. Addigra már kialakul minden.
2022. aug. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ertem csak már nem nagyon szeretnék soká tanulni azert akarok szakkozep be menni, mert ha elmennek gimibe es aztan mar nem akarnak fosulira menni akkor az ugy szar, nem eri meg es mar nem akrok tanulni😭

azert kosz.

2022. aug. 2. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jobb gimi után szakmát tanulni, ami érdekel, mintha most megtanulnál egy szakmát, majd rájössz közben, hogy nem érdekel, el kell kezdened egy másikat.

Egy gyengébb/ közepes erősségű gimiben simán megállod a helyed ilyen jegyekkel szerintem

2022. aug. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gimnáziumot ajánlanám. A technikum/szakgimnázium amúgy 5 éves, a gimnázium pedig csak 4. (Nyelvi előkészítős technikum 1+5, nyekes gimi 1+4) Tehát a technikumi képzés tovább tart :)

Ha rájössz, hogy nem érdekelnek a szakmai tantárgyak és rosszul választottál technikumot, akkor nem igazán lesz lehetőséged váltani. Technikumból gimnáziumba nem nagyon működik az átjelentkezés, különböző profilú technikumok között sem. Érettségi után is lehet szakmát tanulni. 18-19 évesen valószínűleg már határozottabb elképzelésed lesz arról, hogy mi érdekel.

2022. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként megnézném, hogy milyen lehetőségek közül választhatok.

Az alábbi oldalon az egyedi kereséshez beírod: Szombathely, akkor kilistázza a szombathelyi középiskolákat

[link]

Utána felmennék a sulik honlapjára és megnézném milyen tagozatokat/szakokat indítanak, hátha a leírás alapján valamelyik szimpatikusnak tűnik.

2022. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!