Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Németes nyelvvizsgával nehéz...

Németes nyelvvizsgával nehéz elvégezni a SZTE-FOK-ot?

Figyelt kérdés
Gondolok én itt arra, hogy az angol elengedhetetlen bárhol jár kel az ember a nagyvilágban...De jelenleg ennen hiányában is el lehet végezni a fogorvosit?

2022. aug. 8. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelvű képzést igen, az angol nyelvűt nehezen. A szakirodalmak jelentős része angolul van, de ha nem akarsz bent maradni kutatni, a szakdogádhoz szükséges anyagokat megtalálod németül/magyarul.
2022. aug. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy mukkot sem tudsz egy idegen nyelven sem, akkor is el tudsz végezni bármilyen magyar nyelvű egyetemi képzést. Minden vizsgához találsz magyar nyelvű szakirodalmat is, s egy elfogadható szakdolgozatot is össze lehet állítani pusztán magyar nyelvű forrásokból.


Viszont ha később szakmailag fejlődni szeretnél, naprakész maradni, akkor szükséged lesz angol nyelvtudásra. A magyar nyelvű szakirodalom az új eredmények tekintetében általában nagyon szegényes. Nem fordítanak le szinte semmi ilyesmit magyarra, s csak hellyel-közzel találsz majd magyar vagy német nyelvű másodlagos szakirodalmat ezekről a kutatási eredményekről, és ezek minősége sem az igazi. Ma már gyakorlatilag minden jelentős eredményt angolul publikálnak, ezért egy értelmiségi pályán kell tudni angolul a szakmai fejlődéshez.

2022. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb fogorvosi felszerelés, fogorvosi ipar Német nyelvterülethez kötött,viszont a fogorvosi és orvosi szakirodalom angol nyelvű. Ezt fontold meg. El lehet végezni német nyelvtudással, sőt!


Az angolt javaslom, tanuld meg.

2022. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
En nekem mrg van egy évem SE-FOK-on, de eddig német c1em van és egy angol B2om. Németből sokkal magabiztosabb a tudásom, voltam erasmuson is Köln-ben, de angolul is tudok, és tudok szakirodalmakat fordítani ugy is, én azt javaslom mindkét nyelvet tanuld meg
2022. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!