Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kamionsofőrként érettségizni?

Kamionsofőrként érettségizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kamionsofőrként van bármi esélyem leérettségizni?

10 osztályom van,ki akarok lépni ebből a fertőből a későbbiekben.

Tudom-tudom, inkább szakmát keressek. Beültették a bogarat a fülembe, vannak terveim, ahhoz viszont kell az érettségi.

Körbekérdeztem a környékünkön mindenhol, viszont csak olyat találtam ahol hét közben be kell menni a suliba, legalább kettő délután, viszont nekem ez kivitelezhetetlen, a hétvége is, mert 6 napot dolgozok egyhuzamban, viszont vizsgázni be tudnék menni ha veszek ki szabadságot. Valakinek valami ötlete?



2022. aug. 12. 07:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelő önuralommal és elszántsággal rendelkezel, egy lehetőség:

- [link]

2022. aug. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Még annyival egészíteném ki, hogy írják is az oldalon, hogy a matematika és az angol nyelv elsajátításához szükséges a magántanár.

Viszont.


Matematika:

- Elméleti könyvek ajánlható Obádovics J. Gyula: Matematika c. könyve.

Ha valamiért nem lenne érthető a könyv nyelvezete, akkor a mateking.hu.

Feladatmegoldásra az előző évek érettségi feladatait és a kömal c, esetleg b feladatait érdemes megoldani, begyakorolni. Fontos, hogy lásd a megoldást is, így tudsz ellenőrzést végezni.

- Tanulásmódszertannak Pólya György: A ​gondolkodás iskolája c. könyve kiváló.


Angol:

- Dohár Péter: Kis angol nyelvtan.

- Norman Coe - Mark Harrison - Ken Paterson: Oxford ​angol nyelvtan

Ha nem érted a nyelvtani részt, érdemes online, magántanárt felkeresni.


Ajánlható még :

[link]

+ angol könnyített olvasmányok (google)


Amúgy a kommunikáció fejlesztéséhez a beszeljangolul.com anyagai is jók.

2022. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!