Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Jelenleg 11.es vagyok, szóval már elég későn kaptam észbe hogy szakot válasszak. Szomorú, de az az igazság, hogy egyik tantárgy sem érdekel, talán még a kémia, de azt még nem tanították meg nekünk valami jól így kb nulla tudásom van belőle,jogász szakon gondolkoztam,de nagyon magolósnak unalmasnak hangzik, a mentőtiszti érdekelne még nagyon, de nem tudom hogy képes lenne e a gyomrom bevenni a látványt nap mint nap ha tényleg olyan szörnyű mint ahogy azt sokan mondják, láttam még orvosi diagnosztikai analitikus szakot is , de azt mondják mivel alacsony a ponthatár nem a legokosabb embereket veszik fel, meg kicsit olyan robotmunkának tűnik, lehet tévedek, hiszen minden információkat a netről szereztem,orvos is szívesen lennék, de kb nulla kémia és biológia tudásom van és egy év alatt lehetetlennek tűnik felkészülni, bocsánat, hogy hosszú lett de elég tanácstalan vagyok...

2022. aug. 12. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.

Abból amit ide leírtál én azt a következtetést vonom le, hogy téged mindenféleképpen az egészségügy érdekel.

Nem értem, hogy a jog mégis hogyan jön ide az egészhez, mert a két irány ég és föld.


2. A ponthatárnak semmi köze sincsen a szakra járók intelligencia szintjéhez vagy a szak nehézségéhez.

Ez egyedül csak az adott képzés népszerűségét mutatja meg. Hiszen hiába jelentkeznek rengetegen majdnem maximális pontszámmal egy adott szakra, a ponthatár mindig csak 280 lesz akkor, ha kevesebben vannak, mint a maximálisan felvehető kapacitás.


3.

Sohasem késő elkezdeni felkészülni.

Én utolsó utáni pillanatban döntöttem el, hogy természettudományos irányba fogok továbbtanulni.

Kevesebb, mint fél évem volt szinte nulláról felkészülni. Csak nagyon keveset tudtam rá készülni, de mégis 58%-ot írtam.

(Nekem csak a pluszpont volt a cél, így nagyon kevés energiát fektettem bele. Viszont ha nem februárba kezdek el készülni, akkor simán meg lett volna ennél magasabb is)

Szóval ha most nekiállsz, akkor még simán meglehet az orvosi is.


4.

A szakokról online írt véleményeket nem kell 100%-os igazságként kezelni. Persze van valóságalapjuk, de nem érdemes kizárólag ezek alapján dönteni.

Ha teheted, akkor kérdezz meg olyan embereket, akik a téged érdeklő területeken dolgoznak.


5. Az egészségügy területén nem csak az általad említett lehetőségek vannak.

Lehetsz ápoló, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő; hang-, beszéd- és nyelésterapeuta; ergoterapeuta, digitális fogászati tervező, népegészségügyi ellenőr, védőnő, dentálhigiénikus, egészségbiztosító, egészségügyi ügyvitelszervező, egészségturizmus-szervező, orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus, orvosi kutatólaboratóriumi analitikus, radiográfus, optometrista és patológiai analitikus is.

Mindezekre jelentkezthetsz akár idegennyelvi emelt érettségivel is, így nem várnak el magas szintű előzetes tudást biológiából vagy kémiából. Tehát ha csak az tartana vissza, akkor nyugodtan jelentkezz.


6.

Ha a segítő szakmák érdekelnek, akkor érdemes megfontolni még a gyógypedagógia, a pszichológia és a konduktor irányt is.

2022. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudná valaki meg a fent említett számokról mondani valamit, vagy tanácsot adni, nagy szükségem lenne rá
2022. aug. 12. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét tippeket én nem tudok adni, de nézegesd a felvi.hu-n a szakok leírásait. A felvételi követelményekről is írnak, csak figyelj rá, hogy pl. a képzést indító egyetemeknél most valószínűleg a pótfelvételi adatait írja, de az általános eljárásban minden szempontból nagyobb a választék.

Illetve itt volt múltkor egy hasonló kérdés, hátha számodra is hasznos lesz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2022. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

7.

Ha a kémia érdekel a legjobban, akkor ne lőjjél ki kapásból minden olyan továbbtanulási irányt amihez szükséges csak azért, mert nem jól tanították.

Nálunk kémiát alig tanítottak, mert "az emberek 90%-a úgysem ezzel fog továbbtanulni." Így a csak nagyon minimális anyagot adtak le, ami miatt a tudásom nem túl jó belőle.

Ennek ellenére egy olyan szakra jelentkeztem, ahol nagy hangsúly lesz a kémián. (az emelt érettségit nem ebből tettem le, mert más volt ide a kötelező felvételi tárgy)

Tisztában voltam azzal, hogy így az elején kissé nehéz lesz, mert sok mindent be kell pótolnom, de nekem ez így megéri, mert mindenféleképpen ezzel akarok foglalkozni.

Szerintem neked is megérné a sok tanulás akkor, ha tényleg ez visz a céljaid felé.


8.

Leírom az én történetemet, hátha valamilyen hasznos információt tudsz belőle kiszedni.

Én sokat gondolkodtam az egészségügyi szakokon (szóba jött például az orvosi és a mentőtiszti is) , de kissé bizonytalan voltam velük kapcsolatban. Érdekelt a gyógyítás és mások segítése, de nem voltam abban biztos, hogy bírnám-e látni naponta mások szenvedését és nem készülnék ki idegileg a rám háruló túl nagy felelősség miatt.

Így utána a lelkileg kevésbé megterhelő munkákat néztem meg, mint a gyógyszerészet vagy a védőnő, de ez nekem túl kevés volt. Én életeket akartam menteni, mint a sebészek vagy a mentőtisztek annak ellenére is, hogy a túl sok stressz miatt nem lenne nekem való.

Végül találtam egy olyan területet, ami nyugodtabb körülmények között zajlik és mégis megmenthetek vele másokat. A kutatást céloztam meg, mert szükség van új eredményekre ahoz, hogy még több embert meg lehessen menteni.

Persze orvosnak lenni és kutatónak lenni két külön dolog. Azonban ezt az irányt is érdemes megfontolni, amennyiben hasonló elv alapján válogatod ki az egészségügyi szakmákat.


9.

Mindenféleképpen menj el nyílt napokra, ha van rá lehetőséged.

Sokat segít a döntésben az, ha a felvi-s szakleíráson kívül is megtudsz több információt a szakról és megkérdezheted a már ott tanulók véleményét.


10.

Ha tervezed, hogy utána elvégzel még egy mesterszakot is, akkor keresd ki a neked tetszőeket és nézd meg, hogy melyik alapképzést fogadják el hozzá.

Ha sok időd van, akkor a szakirányú továbbképzéseket is megnézegetheted, hátha ez is ad valamilyen inspirációt.


11.

Ne az alapján válassz, hogy eddig milyen fakultációra jártál.

A jövőd nem azon múlik, hogy egy évvel ezelőtt milyen elképzeléseid voltak a továbbtanulásról, milyen tagozatra jelentkeztél nyolcadikos korodban vagy milyen jegyeid voltak korábban a felvételi tárgyakból.

Bármit meg lehet tanulni, bármit be lehet pótolni csak akarnod kell!


12.

Le tudnád írni kicsit pontosabban, hogy mikről szeretnél több információt megtudni? (Nem tudok rájönni, hogy mire akarsz utalni amikor a "fent említett számokról" beszélsz)

2022. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, biztos a telefon javította ki a szakokat számokra.

Én tényleg szívesen lennék orvos, de egyszerűen lehetetlennek tűnik májusig felkészülni a szinte semmiből bioszra meg kémiara, viszont félek hogy megbánom majd a döntéseket, hogy túl sok lesz a stressz, túl nehéz a tananyag...

A Mentőtiszti is tetszene de aggódom hogy nem bírnám gyomorrala látottakat

Az orvosi diagnosztikai analitikus meg jól hangzik, de mint írtam úgy tűnik nekem mintha egy robotmunka lenne, egy egyszerű betanított munkás, aki kezeli a gépeket a laborban...

2022. aug. 12. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!