Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább? Lassan...

Minek tanuljak tovább? Lassan itt van az egyetemi jelentkezés!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Semmi ötletem nincs hogy minek tanuljak tovább... még az irányt se tudtam behatárolni.


Ha esetleg van valami ötletetek, nagyon hálás lennék és utánanéznék a szakoknak.


Rólam:

-imádok beszélni, nagyon cserfes vagyok

-szívesen utaznék

-irodai munkát nehezen bírnám, szükségem van a pörgésre

-szívesen dolgoznék együtt emberekkel

-szabadidőmben olvasni és festeni szeretek

-neveletlen gyerekekhez semmi türelmem, beteg gyerekekkel szívesen foglalkoznék

-kedvenc tantárgyaim az iskolában történelem, irodalom és angol

-vérző sebektől, hányástól stb. rosszul leszek, azokat nem bírom

-természetesen olyasmit szeretnék tanulni, amiben később el tudok helyezkedni és meg is tudok élni belőle.



Ezek alapján van valami ötletetek?


Mit gondoltok a pályaválasztótanácsadókról? Lehet érdemes lenne elmennem egyhez.



2022. jan. 7. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Van több lehetőség, a jó kommunikációd miatt, és hogy szereted a történelmet azt mondanám mehetnél jogra. Sok ága van.
2022. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Turizmus vendéglátás vagy nemzetközi gazdálkodás adja magát. Ha a matekot nagyon utálod, akkor kommunikáció vagy jog, ahogyan az előző javasolja.
2022. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
nézzél valami büfészakot a corvinuson, azzal elleszel
2022. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg logopédus? Bár szerintem az nem olyan pörgős

Vagy gyógypedagógia, vagy gyógytornász

2022. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Csupa éhbéres szak.
2022. jan. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Mivel szereted a történelmet,és nemigen szeretsz irodában ülni,én a régész szakot javasolnám,azok sokat vannak kint terepen is,bár télen ők is inkább bent dolgoznak.
2022. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Így hirtelen azok alapján, amiket leírtál, a nemzetközi tanulmányok jutott eszembe:) ebben talán megvan az, amit keresel
2022. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
A régészet jó, de éhenhalós, a nemzetközi tanulmányok pedig felejtős kamuszak.
2022. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem éri meg úgy egyetemre menni, hogy fogalmad sincs, hogy mi akarsz lenni. Én a helyedben kihagynék 1 évet, dolgoznék valahol, akár gyárban vagy mekiben és tennék egy nyelvvizsgát, ha az van akkor tanulnék még egy nyelvet. Közben olvasgatnék, nézegetnék szakmákat, valami hátha megtetszik. Ha már tudom, hogy mihez lenne kedvem, akkor mennék csak egyetemre. Igazából nem érdemes amúgy sem feleslegesen pazarolni a féléveket. Én nagyon sajnálom, hogy annakidején nem mentem inkább dolgozni és akkor egyetemre, mikor már biztosan tudtam mi akarok lenni. Így sokkal több év elment az életemből feleslegesen. Mellesleg jól fog jönni az a pénz is, amit keresel míg dolgozol.
2022. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is bánom hogy nem hagytam ki egy évet. Most fogom "bepótolni", az egyetem után, jelentkeztem EVS-re. Javaslom neked is, keress rá, hátha megtetszik valami önkéntes lehetőség. Aztán persze szerencse is kell, hogy téged válasszanak. A másik javaslat, hogy ülj be előadásokra egyetemen, beszélgess minél több emberrel. Elvileg az előadásokat mindenki látogathatja.
2022. jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!