Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 év alatt meglehet tanulni a...

1 év alatt meglehet tanulni a nulláról biológiát és kémiát emelt szinten?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ebben az évben el kellene nagyon döntenem, hogy melyik egyetemre szeretnék menni. Mostanában sokat gondolkodtam a turisztikán viszont nekem kicsi korom óta nagy álmom volt az állatorvosi, mivel mindig is nagyon szerettem az állatokat. Viszont itt jön egy kis probléma. Közgazdasági középiskolában tanulok és már 3 éve nem volt se kémiám se biológiám viszont ezeket EMELT szinten kellene teljesítenem. És összesen minimum 440 pontot kellene szereznem. Ma jött egy olyan gondolatom, hogy lehet Pesten elmehetnék 0. évre és ott ezt a két tantárgyat tanulnám 1 évig. Csak azt nem tudom, hogy a nulláról egy év alatt vajon fellehet készülni az emelt érettségikre? Valaki volt hasonló cipőben? Illetve aki állatorvosin tanul(t) mennyire nehéz ez a pálya?

2022. aug. 12. 23:40
1 2
 1/11 Z003 ***** válasza:
98%

Kémiából simán. Az érettségik töbnyire a tananyag csak egy adott kisebb részét fedik le. Aminek a nagy része tiszta matek.


Az ötösöm lesz kémiábó könyvet ajánlom. (Ha meg valami konkrét dologban kéne segítség nyugodtan ír privában)

2022. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Három hónap alatt is. Keress érettségi előkészítő tanfolyamot, azon átveszitek az egészet.
2022. aug. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sikerült anno.
2022. aug. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De jó hogy van ez a kérdés, ugyan ez volt az én fejemben is...
2022. aug. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Persze. Bőven. A biológia az egyik legkönnyebb emelt.
2022. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez nem okozhat gondot, állatorvosin 1-1 vizsga fog lefedni ennyit és azt is meg kell majd tanulnod.

Jó szándékkal kérdezem, hogy "a nagyon szeretem az állatokat" érven kívül van más is, amiért oda mennél? Mert sajnos az állatorvosok altatnak is, vagy sokszor nem tudnak segíteni, vagy pl. állatmentők visznek vemhes állatokat ivartalanításra, amibe a picik kifejletten is meghalnak, hisz az a cél, hogy ne legyen több szaporulat.

Szóval jócskán kell erő is ezeket a helyzeteket elviselni, döntéseket meghozni, végrehajtani.

Ha ezeket végig gondoltad és így is szeretnéd, hajrá, 1 év alatt szorgalommal simán 5-ös mindkettő.

2022. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os: azért hozzáteszem, az állatorvosnak nem kötelessége elvégezni olyan beavatkozást, amivel elviekben nem ért egyet. Pl. vemhességnél, ha nincs egészségügyi ok, nem köteles ivartalanítani az állatot életképes kölykökkel együtt. Vagy altatni egy állatot csak azért, mert a "gazdi" megunta.
2022. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha már van annyi pénze, hogy ő dönthessen a magán rendelőjében. Amíg nincs, nem lehet túl válogatós a gyakorlatban.
2022. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, most megnyugodtam.

6os:Teljesen értem az érveidet. Igen, tudom hogy ezzel jár mivel nekünk farmunk van ezért tudom, hogy sajnos nem mindig lehet őket meg menteni és én már többször is heréltem malacokat ettől sem riadok meg.

2022. aug. 13. 16:56
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Az emelt érettségiknek megfelelő tananyag-mennyiséget az egyetemi vizsgaidőszakban napok alatt kell majd megtanulnod:)
2022. aug. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!