Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő alatt tanultál meg...

Mennyi idő alatt tanultál meg AWI-val hegeszteni?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt jutottál el egy munkavállaláshoz alkalmas tudás szintre?


Még nem hegesztettem, csak érdekel a szakma és beakarok iratkozni tanfolyamra. Minősítés megszerzése a cél.



2022. aug. 14. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Erre így nem emlékszem igazán.


Én magamtól kezdtem el megtanulni csak is kizárólag saját célra hogy magam megtudjak csinálni dolgokat, meg érdekelt is, de nem akartam ilyen munkakörbe dolgozni.


Hulladékokkal kezdtem aztán már autó karosszéria elemeket is hegesztek. Persze már lassan 10 éve csinálom és már mindent megtudok hegeszteni amit meg lehet így házilag, saját magamnak.Munkát nem merek vállalni, igaz sokan mondták hogy nem lehet belekötni meg tuti örülnének nekem is mert annyira nincs szakember még az iskolát is fizetik hogy legyen papírom, de nemet mondtam.


Egyébként írtam hogy 10 éve csinálom, de kellett olyan 3 év mire elértem azt hogy másnak is tetszen amit csinálok tehát meg mertem mutatni és már kaptam a pozitív jelzéseket, de inkább 5 év volt mikor azt mondták hogy menjek dolgozni, meg röhögve megcsinálom az iskolát is.


A kérdésedre váalszolva ha szorgalmasan gyakorolsz hétvégente akkor 3-5 év.


Ha napi szinten vagy heti többször nyomod órkon át akkor nyilván kevesebb, de abba belefogsz fásulni, na meg készülj fel hogy a villanyszámlán islátni fogod.

2022. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha tudsz hegeszteni, főleg ha lánggal, akkor egy perc megtanulni, és mondjuk napi 8 órában pár hónap, mire stabil lesz. Minősítéseket külön tanfolyamok után tudsz szerezni. Időnként újítani kell őket, tehát nem árt a szakmában maradni. Awival többnyire alu lesz pálya, vagy rozsdamentes. A ritkaságokat külön meg kell keresni (titán, réz, ilyenek). Érdemes végignézni, mivel tilos frisslevegő maszk nélkül dolgozni, meg tanulságos lehet hazai cégeknél látni, mi ezzel kapcsolatban a hungarikum. Ha nem élvezed, ne csináld szerintem :)
2022. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még nem hegesztettem lánggal sem, csak tetszik a szakma és érdekel.

Ezért félek belevágni tanfolyamokba, mert elég sok pénz. Otthon nem tudok sajna gyakorolni panelban lakom, nincs udvarom, műhelyem vagy akármi olyan hely ahol magamtól neki tudnék állni. Ismerőseim közt sem foglalkozik senki ilyesmivel.

2022. aug. 14. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!