Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabadon választható tárgyakbó...

Szabadon választható tárgyakból olyat érdemes felvenni ami kapcsolódik a szakodhoz? Miért? Miért nem?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemesnek érdemes lehet, de nálunk azokra a tárgyakra mennek rá, amit "könnyen letudnak"
2022. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki gyorsan lecsapott az első tárgyra, ami elérhető volt, tök mindegy, milyen témájú volt. A Neptun egy rakás szar volt, a suli pedig nagyon kevés tantárgyat hirdetett kevés fővel rengeteg emberre, így csak a legszerencsésebbek tudták felvenni azokat a tárgyakat, amik érdekelték őket. Már annak is örültünk, ha egyáltalán fel tudtunk venni bármit és nem kellett a szabvál miatt csúsznunk egy félévet.
2022. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lehet, mert nyilván tudást ad, és az érdeklődési körödnek megfelelő.


Viszont az egyetemi tárgyak egy része lutri, nem tudhatod, hogy a hangzatos tárgy név valójában milyen.


Sokszor volt már csalódás, mert szörnyű tanár oktatta, és/vagy nem volt kiadott tananyag, esetleg túlságosan is nehéz volt a számonkérés egy válaszathatónál. Volt azonban olyan is, ami rengeteget adott szakmailag, igaz nehéz volt, szívtunk vele, azonban erre mondja az ember, hogy ha jó az oktató, jó a tantárgy, még ha nehéz is, akkor is megéri.


Egyébként meg a szabválokat érdemes letudni a legegyszerűbb tárgyakkal.

2022. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanokat vettem fel, amik megúszósak, mert nekünk jellemzően az utolsó 2-3 félévre voltak ütemezve ezek, addigra meg már dolgoztam és más volt a prioritás.


De például lehet hasznos a szakmai szabvál akkor, ha nem tudod, hogy mire szakosodj vagy a szakmádon belül mivel foglalkozz. Így kaphatsz egy kis ízelítőt különböző területekből.

2022. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy olyat veszek fel ami tényleg érdekel, vagy olyat ami teljes mértékben "ingyen kredit". A többinek nem látom értelmét.
2022. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én anno direkt nyelveket vettem fel, igaz nem sok az a 10 óra de mégis ragad az emberre valami és ingyen van.
2022. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kötelezen választhatóból vettem fel a kelleténél többet és fogadtattam el szabválnak őket. Hiszen mégis azért van az ember egyetemen hogy tanuljon, így nem értem az embereket akik ingyen krediteket vesznek fel, és semmire se mennek velük.
2022. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!