Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennyi pontal milyen budapesti...

Giovinezza kérdése:

Ennyi pontal milyen budapesti egyetemre érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Politikai történelmi szakok érdekelnek. 284 pontom lett, történelemből emelteztem

2022. aug. 15. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, ez nagyon kevés pont, így én inkább azt javaslom, hogy keress ki egy egyetemet, ami tetszik, és írd újra az érettségit. 284 pont az csak 4 ponttal több a minimumnál és nagyon kevés az esély, hogy bárhol is annyi lenne egy ilyen szak. Megnéztem, most Pázmányra (véletlenszerűen kiválasztottam egyet) 330 körül volt egy töri szak, ami nem sok, de még az is több, mint a te pontszámod.
2022. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

- ponttal, nem pontal

- melyik, nem milyen

2022. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de nem tudom sokkal feljebb nyomni a számokat maximum 290 tudom
2022. aug. 15. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem? Hogy lett ez a pontszámod? Nem kötekedésből, tényleg érdekel.
2022. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jovore erettsegizz újra és akkor simán lehet jobb, majdnem 1 éved van mrg gyakorolni rá
2022. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval sajnos csak munka mellett tudtam csinálni két évesbe és egyik évbe sem lett valami az átlagom egyedül kettő tantárgyat tettem oda rendesen a földrajzt és a történelmet földrajz viszont sajnos csak az utolsó évbe volt így nem tudok belőle érettségizni
2022. aug. 15. 15:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kevés pont jött össze de azért örülök hogy ennyi dolog mellett az életembe sikerült ennyi iy, és nyelv iskolába be is iratkozztam hogy egy angol nyelvvizsga megdobja a pontokat plusz újra is érettségizek abból a tárgyból
2022. aug. 15. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ha már van érettségi bizonyítványod, bármiből érettségizhetsz, még olyan tárgyból is, amit soha nem tanultál.

Mindenesestre szerintem se kezdj el egy random szakot azért, mert csak oda elég a pontszámod. Sok olyan szak van, ahova könnyű bejutni, de annál nehezebb bentmaradni. Nézd meg, mit szeretnél elvégezni, és javíts az érettségiken, hogy legyen hozzá elég pontod.

2022. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!