Ötösöm lesz kémiából?

Figyelt kérdés
Szinte kivétel nélkül ajánlják sokan emelt érettségihez, és elég sokak véleménye szerint a legjobb könyv számolási feladatok szempontjából. Viszont hallottam pár embertől, hogy nem igazán az érettségire épül, illetve nem éri meg használni különböző okok miatt. Igazából a személyes véleményekre lennék kíváncsi, hogy akik használták a könyvet emelt érettségihez, mennyire segített? Segít-e a könyv abban, hogy felvegyem azt a gondolkodásmódot, mely szükséges az érettségis számolási példák megoldásához? Megéri-e mégis végigoldogatni a példákat? Illetve melyek azok a témakörök, melyek nem szükségesek az emelt érettségihez (eddig a pufferoldatokról tudok)?

2022. aug. 16. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiságból: akik azt mondták neked, hogy nem éri meg használni, miért, és mit használnának helyette?


"felvegyem azt a gondolkodásmódot, mely szükséges az érettségis számolási példák megoldásához"... Gyakorolni kell, nincs mit szépíteni. Mivel ebben könyvben a létező összes témakörhöz van sok feladat, abszolút megfelel a célra.


Az Oktatási Hivatal weboldalán megtalálod a részletes vizsgakövetelményeket.

2022. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ketten Lénárt Gergely számolási példatárát ajánlották, a többiek meg csak simán az elmúlt évek feladatsorait.
2022. aug. 16. 09:53
 3/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen a választ!
2022. aug. 16. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem csak négyesed lesz.
2022. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Van egy régebbi kiadású példatár, amely szerintem nagyon jó:


Balázs-Saáry-Szereday: Hogyan oldjunk meg kémiai feladatokat?


Ha könyvtárból vagy antikváriumból meg tudod szerezni, akkor ez szerintem nagyszerű felkészülés lesz az emelt érettségihez.

2022. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én végigoldottam addig, amíg az érettségi anyaga volt (a vége már egyetemi anyag). Szerintem annyiban félrevezető, hogy az ebben szereplő legnehezebb példák vannak ott, mint az érettségin. Arra viszont jó, hogy az egyszerűbb dolgok álmodban is felébredve stílusban rögzüljenek. Meg az összes példa akár többféle módon is le van vezetve, ezért tökéletesen alkalmas önálló tanuláshoz.

Nekem hozott pontokkal végül 458 pontom lett, tehát nekem "megérte". Utólag több régi érettségit csinálnék (kb. egyet sem csináltam), itt meg az egyszerűbbekből csak szemezgetnék, és csak a nehezebbekre mennék rá.

2022. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4: Ezesetben a négyesem lesz kémiából című könyvet be tudom szerezni esetleg valahol? :D

2022. aug. 16. 11:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljes mértékben bevállt, csak ajánlani tudom, azonban tudni kell helyénkezelni. Ez a feladatgyűjtemény arra jó, hogy begyakorold a különböző témakörökhöz tartozó típusfeladatokat. Az érettségin azonban a számolós feladatokban keveri a különböző témaköröket egy feladaton belül, így össze kell tudni kapcsolni a különböző feladattípusokat.


Én azt tudom tanácsolni, hogy gyakorolj nyugodtan ebből a feladatgyűjteményből, és amikor már a könyöködön jönnek ki a típuspéldák minden témakörből, akkor feltétlenül nézz át korábbi feladatsorokat.

2022. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Kémiaérettségi.hu Durkó Gábor 1 hónapos előkészítőjét ajánlom, odaadják tematikusan a feladatokat.
2022. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Lehet, de talán a kémia tanárod véleményét is kikérhetnéd.
2022. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!