Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki MSc nappalin...

Villamosmérnöki MSc nappalin angolul, vagy levelezőn magyarul?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok? Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya is.


Villamosmérnöki BSc-t csinálok most, utolsó félévben vagyok. Tavasszal kezdeném a mestert.



2022. aug. 18. 10:56
A kérdező szavazást indított:
Nappali angolul
Levelező magyarul
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

A régi rendszerben leveleztem villamosmérnökit, az hat év volt, a végére már k*ra untam. :D Ez nyilván rövidebb, de volt egy főnököm, aki a szakmérnöki 2 évébe is idegileg belerokkant. Szóval azért az nem semmi. És, bár remélem, te nem vagy olyan húgyagyú, mint aki itt meg szokott szólalni, BME ellenesen, hogy nem tanítanak meg, csak elhadarják, levelezőn aztán végképp kell az önállóság. Senki nincs, aki segítsen, én például egy nagy szakmai vállalatnál dolgoztam, ahol az író- és kávégép kisasszonyokon kívül mindenki vagy végzett már, vagy épp járt, de mindenki azt mondta, ne haragudj, én levizsgáztam és elfelejtettem ezt. Amelyik témából vannak jó példatárak vagy segédanyagok, abból jobban lehet egyedül készülni. Vagy, ami nálunk nem ment, a tankör összedolgozása. Mert én kb negyedik voltam a húszból, az első három értette a témát, tehát ők nem voltak partnerek ebben, hogy ostoba társaiknak magyarázgassanak, az alattam levők meg nyilván tőlem várták volna az igét.

A minimum a jó családi háttér a levelezőhöz, elédtolják a vacsorát, és nem bőgetik a gyereket.

Nálam a hat év arról szólt, hogy gyakorlatilag az összes szabadságom, fizetett éves is, meg a tanulmányik is, erre ment el. Vizsgára készülni a legjobb munkahelyen se megy az átlagembernek, mert belekomponálnak mindenféle baráti és ellenséges zajokat.

Viszont van fizetés. Persze, még olyan munkahely is kell, amelyik nemhogy elnézi a leveleződet, hanem támogatja is. Ez általában azzal jár, hogy nem kapsz annyi fizetésemelést. :D

Át kell gondolni, mert bele lehet bukni bármelyik részletbe.

Az is tény, beszéltem egy olyan sráccal, aki építkezett, két kisgyereket nevelt és levelezőn járta a főiskolát. Az ilyeneket mérhetetlenül bírom csodálni. :D

2022. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire tudsz angolul? Ha nem okoz gondot a nyelv, akkor mindenképp az angol nyelvű nappalit választanám a helyedben.
2022. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát!


#1

Köszönöm, rengeteg jó érvet hoztál fel. Köszönöm! Én is csodálom az olyan embereket, akik kisujjból diplomáznak :D. Egyáltalán nem vagyok BME ellenes, de a Széchenyin tanulok és szeretném itt megcsinálni a mestert is.

Köszönöm, hogy elmondtad milyen egy levelező. 🤗


#2 Középfokú nyelvvizsgám van angolból, amit szépen lassan felejtek el. Ez az egyik pozitívuma a nappalinak, hogy fejlődne az angolom sokat és megtanulnám a szakmai angolt.

2022. aug. 18. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont a nyelvtudásodat mindenképp fejleszd, mielőtt elkezded az MSc-t, mert egy angol nyelven zajló képzéshez a részben már el is felejtett B2 nem lesz elég. Kínszenvedésnek fogod megélni. És hidd el, hogy ezt nem rosszból mondom, de jobban jársz, ha addig intenzíven ráfekszel az angolra.

A 2. válaszoló voltam.

2022. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor el is kezdem 🤗
2022. aug. 19. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!