Milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés

5 éves gimibe járok, ez a 3. évem. Érdekel az emberi test és a pszichológia de a vért nem bírom.

Mateknak szeretem azt a részét ami számokkal foglalkozik de pl az algebrát utálom illetve a pénzügy is érdekel egy kicsit.

Jó nyelv érzékem van, angolul és olaszul tanulok, mire végzek meg lesz mindkettőből a B2 szint.

Amit nem szeretek: történelem, művészet, természet tudományok (kivéve ugye a biosz, de annak is csak azt a részét szeretem ami emberekkel foglalkozik) illetve pedagógus sem szeretnék lenni.

Személyiségemről: pörgős vagyok, megélek a jég hátán is, barátságos és kommunikatív vagyok.

Egyelőre annyi tervem van, hogy stewardess leszek vagy esetleg pszichológus. De a stewardess nem egy élet biztosítás, pszichológusnak meg nem tudom, hogy jó lennék-e, sokszor elég türelmetlen és felelőtlen vagyok.


2022. aug. 18. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha türelmetlen, és felelőtlen vagy, akkor ne legyél pszichológus. És valahogy a stewardess nem jön össze a pszichológiàval. Mondjuk a te korodban én sem tudtam, hogy mi legyek.

Az biztos, hogy egy stewardess-nek ezer féle dolognak meg kell felelni, és végtéren mégis egy "csicska" munka, mert embereket szolgálsz ki, azok ugráltatnak. Ezt azért írom, mert engem is érdekelt, de aztán utána olvastam, hogy mik a feltételek, meg pontosan mit csinálnak, és hagytam a fenébe. Nem, nem nézem le őket, de a munka része tényleg az, hogy ugrálsz az utasoknak, és ahhoz, hogy ezt megtedd meg kell felelned ezer feltételnek. Ráadásul kimutattàk azt is, hogy aki repülőgépen dolgozik az nagyobb eséllyel lesz súlyosabb beteg is/ez általában daganata értendő/.

Szóval inkább tisztelem őket, hogy ezt a pályát választották hivatàsul!

Gondolkodj még, elvégre időd van rá bőven. Én is azt mondtam még gimiben, hogy utálom a történelmet, most mégis történelmi régiségeket gyűjtök, és jogi szakra készülök.

2022. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!