Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Top szak (ma) jótanulóknak...

Top szak (ma) jótanulóknak Milyen szakmát választhat egy vegyes érdeklődésű tanuló?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban kiváló tanuló vagyok, jövőre szeretnék egyetemre menni. A gond csak az,hogy ugyanannyira érdekelnek a humán, mint a reál tantárgyak. Fizikából ugyanúgy tudok topon lenni, mint magyarból és töriből. Tanulmányi eredményeim alapján nagyon kevés szakra nem tudnék bejutni.

Természetesen rengeteget hallok arról, hogy kevés a mérnök és sok a bölcsész, de valahogy egy erősen gyakorlatias munka úgy érzem távol áll tőlem.


A kérdésem: Milyen olyan szakmát választhatnék, amelyben változatos munkát (illetve előtte szakot) végezhetnék, melyben keverednek a különböző tudományágak és amellyel munkapiaci esélyem is lenne manapság?


2008. dec. 21. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire jo tanulo vagy, akkor legyel orvos, ugyved, kozgazdasz (kozgaz egyetem), es tanulj NYELVEKET!!!

Vagy ha nem is tobb nyelvet, de egyet nagyon jol. Igy kesobb kulfoldon is tudsz majd munkat vallalni.

2008. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is közgáz (BCE, BGF), vagy a külker, ott elvégzel valami nemzetközi szakot (lehetőség van angol nyelven), megtanulsz 2-3 nyelvet, és kapkodnak majd utánad.
2008. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én negyed éves német nyelv és irodalom szakos bölcsész vagyok, ezzel természetesen semmire nem megyek önmagában, így én is elvégzem másoddiplomás képzésben a BGF külkert német nyelven, aztán kimegyek Németországba.

Egy nyelvszakos bölcsészdiploma jó alap, ha van erőd elvégezni, és még utána is tanulni de önmagában nem sokat ér. Ez is lehetne egy út számodra.

2008. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én építésznek tanulok, na ott aztán keverednek a különböző humán és reál érdeklődést feltételező tantárgyak! De ezt csak akkor válaszd, ha nagyon kitartó vagy.
2008. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!