Debreceni Egyetem vagy a Szegedi Tudományegyetem általános orvosi szak?

Figyelt kérdés
Melyiket egyetemet érdemesebb választani? Melyik diploma az elismertebb? Mi a helyzet az itthoni és a külföldi elhelyezkedéssel?
2011. nov. 17. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hazai orvosi diplomák közül mindegyik ugyanolyan elismert, és ugyanolyan magas fokú képzést nyújt. Bármelyikről kérdezed az odajárókat, mindenki a sajátját fogja preferálni:) Elhelyezkedésben sincs különbség.
2011. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Mindenki a sajátját fényezi, úgyhogy objektív választ nem fogsz kapni. Szerintem tök mindegy, hol végeztél (országon belül). Viszont azt hallottam, hogy Kanadában és Ausztráliában a debreceni diplomát nem fogadják el, de a szegedit igen (meg a sotésat is, a pécsit nem tudom).
2011. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor teljesen mindegy. :) Az a baj, hogy nem lehet belelátni... hogy mennyire nehéz; félek, hogy nekem túl nagy falat lenne. :S Legjobban a magolástól félek, mert azt nagyon nem szeretem...

Még a pszichológiában gondolkodom... az ELTE pszichológia szakját nagyon lemondták, hogy az semmi... no de ez is lehet hogy csak szóbeszéd. Mit gondoltok?

2011. nov. 17. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Azt már több helyről hallottam, hogy a Debreceni Egyetemen könnyebb elvégezni a szakot, mint Szegeden.

Hogy igaz-e vagy sem, azt nem tudom:D


De amúgy az orvosihoz elszántság meg kitartás kell. Nem szabad úgy nekiállni, hogy "jaj nekem ez nem fog menni". Úgy kell nekiállni, hogy "ezzel akarok foglalkozni, megcsinálom és kész".

2011. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

A pszichológia tuti szar az ELTÉn. HVG-s statisztika alapján mondom, plusz ELTÉ-s hallgatók beszélték le osztálytársamat róla, mert hogy annyira gyenge.

HVG szerint pszichóból a legjobb a Károli, aztán holtversenyben Szeged és Pázmány, aztán holtversenyben Debrecen és Pécs, az utolsó az ELTE.

2011. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, elszántság szerintem van :) érdekelni nagyon érdekel és ezt szeretném csinálni... de félek, hogy túl nehéz és hogy nem végzem el, mivel bekerülni annyira nem nehéz, de ott maradni... erről már semmit sem tudok.

Pszichológia is érdekel, de az orvosi jobban. Hát majd meglátjuk :)

2011. nov. 17. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bekerülni is elég nehéz. Szerintem aki már bekerül, annak az értelmi képessége megvan ahhoz, hogy elvégezze. Max nincs elég kitartása, szorgalma, lelkiereje.
2011. nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind a négy egyetem ugyanazt tudja. Szerintem nézd meg mind a négy várost (Bp, Pécs, Szeged, Debrecen), döntsd el melyik tetszik. De akár dönthet a lakhelyedhez mért távolság is. Jó tanulást!
2011. dec. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ELTE pszichológia gyenge, én Szegeden végeztem, de amikor több hallgató átjelentkezett Szegedre, egy külön "felzárkóztató" kurzust kellett nekik tartani.

Ezzel el is mondtam mindent. :)

Én is orvos akartam lenni, de végül pszichológus lettem...12 éve már.

Nem bántam meg.

2022. febr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!