Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyanról, már hallottatok,...

Olyanról, már hallottatok, hogy valaki egyetemen, például egy félév alatt többet is elvégzet vagy ismertek e ilyet (itt a Magyarországon) ?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mármint elviekben van erre lehetőség, de nem hiszem hogy sokan végeznek hamarabb. Mintatanterv szerint haladni is épp elég kemény tud lenni.
2022. aug. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szaktársam 3.5 éves képzést csinálta meg 3 év alatt.


Igazából ha belegondolsz félévente 35 kreditet kellett megcsinálnia 30 helyett. Hozható de nem túl kellemes(főleg a vizsgaidőszak)

2022. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Bátyám így végezte el 1 évvel hamarabb a középiskolai tanárit német-etika szakon. Igaz, ez nem tartozik a túlságosan nehéz képzések közé, illetve Egerben az Eszterházyn végezte, ami szintén nem egy túl minőségi egyetem, szinte mindenkit átrugdosnak legalább kettessel a vizsgákon. Technikailag lehetséges, hogy hamarabb végezzél, gyakorlatban viszont nagyon ritka, általában csak az ilyen lazább egyetemek lazább szakjain lehet megcsinálni. Mondjuk egy ELTE jogász képzést kötve hiszem, hogy el tudna végezni bárki is rövidebb idő alatt.
2022. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van erre elvi lehetőség, de nagyon kevesen élnek vele. Ennek több oka is van:


1. Bizonyos szakokon egyenesen lehetetlen a képzést lerövidíteni a tárgyak félévenkénti meghirdetési és előfeltételi rendje miatt. Vannak mintatantervek, amelyekben annyi egymásra épülés van, hogy teljes képtelenség egy gyorsabb végzést kisakkozni. Mondjuk ha veszel egy 3 éves képzést, amelyben egy-egy 1., 3., 5. és 6. féléves tárgy zsinórban egymásra épül, akkor lehetetlen.


2. Vannak egyetemek, ahol maximálva van a félévente felvehető kreditek száma. Ez a tárgyfelvételekkel való sakkozási lehetőséget beszűkíti.


3. Ha a képzés eleve dögnehéz, akkor a gyorsítás erőltetésével lehet, hogy végül rosszabb helyzetbe kerülsz, mint ha a mintatanterv szerint próbáltál volna haladni.

2022. aug. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ami még próblémás lehet a fix idejű szakmai gyakorlatok. Én alap és mesterszakon is olyan szakra járok, ahol az utolsó félév a szakmai gyakorlat, előtte egymásra épülő tárgyakkal készülsz fel rá. Lehetetlen korábbra hozni.
2022. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én két szakon is megpróbáltam ezt, de a ráépülés miatt nem lehetett. Azért is vállaltam be a második szakot, mert egyszerűen az utolsó 2 évben alig voltak tárgyaim, mivel minden, nem ráépülős tárgyat előre megcsináltam. De így is maradt pár rohadék, 3-4/félév, ami miatt fizikai képtelenség volt hamarabb végezni.
2022. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbben kredit elismeréssel lehet, de ha el is fogadják, lehet ott is vannak ráépülő megkerülhetetlen tárgyak. Meg nagyban beszűkíti az is, ha keresztfélévben nem indítanak olyan tárgyakat, amiket az adott félévi mellé fel tudnál venni. Gyógytornászként esélyem sincs, mert a félévek végén van kórházi gyakorlat is és az 8. félév a nagy féléves gyakorlat… Egyszerűbb szakok könnyebb egyetemeken talán így elvégezhetőek
2022. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik szaktársam 3 év alatt végezte el a 3,5 éves szakunkat. Az utolsó félévben már nem volt ráépülős tantárgy a mintatanterv szerint, ő bevállalta a szakdogaírást a 6. félév mellé, illetve hamarabb megcsinálta a szakmai gyakorlatot.

Egy másik ismerősöm 2 szakot végzett párhuzamosan (egy mérnökit és egy gazdaságit), félévente olyan 50-60 kredittel, fél vagy egy év csúszással fejezte be egymáshoz képest, ráadásul nagyon jó eredményekkel és úgy, hogy mellette még TDK-zott, meg szakkollégiumban is benne volt. Rejtély volt számunkra, hogy hogy csinálta, de nagyon megérdemelte, az biztos.

2022. aug. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát könnyebb szakokon előfordulhat.De ilyen nagyon nehéz műszaki szakokon vagy orvosin és hasonlókon esélytelen.Nálunk is konkrétan vannak olyan tárgyak,ami 7 féléves ráépülgetősek.Szval,ha vmelyik nemsikerül instant csúszás.A sima 30 kreditet is nehéz tartani,nehogy többletet felvenni.De,ha sok ráépülés van,akkor esélytelen hamarabb végezni.Ott,ahol nincsenek ilyen nagyon ráépülős tárgyak lehetséges,bár nem tudom,hogy megérni így beszopatni magadat azzal az anyag mennyiséggel
2022. aug. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
10%

Én nem egy szakot végeztem el sokkal rövidebb idő alatt, mint maga a képzés. A 7 félévest 5 félév alatt, a 4 féléves mestert 1 félév alatt (úgy, hogy az alapszak 4-5. félévében felvettem egy csomó mesteres tárgyat, mint szabvál, hiszen bármit felvehetsz előfeltétel nélkül szabválként, ha nincs a tantervedben...), aztán egy másik alapszakot 2 félév alatt - ott sok egyezés volt az első alapszakommal, így volt rá lehetőség.

Minden csak fenék és utánajárás kérdése. Persze ez 6-8 éve volt, ma már nagyon "figyelnek" a sulik, hogy az előírt képzési időt próbáld hozni, hiszen nekik akkor jelentesz pénzt. Amúgy nem lehetetlen egy félévben 80 kreditet is megcsinálni. Minden csak szervezés kérdése.

2022. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!