Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi István Egyetemen...

Széchenyi István Egyetemen (SZE) mérnökinformatikus szakon kötelezően fel kell venni egy testnevelés tárgyat?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor valaki leírná, hogy hogyan tudom minnél előbb letudni a félévre a tárgyat vagy, hogy egyáltalán miből állnak ezek az órák?

Hány félévben kell a tesit felvennem?



2022. aug. 22. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egész képzés alatt kell teljesíteni négy tesi kurzust. Az úszás az értelemszerűen úszás, ott nem lehet választani, de akár le lehet úszni egy alkalommal is, vagy elvileg felmentést is lehet kérni, allergia esetén, de ennek a menetét nem tudom. A másik három tárgy pedig állóképesség, erő, sportági ismeretek. Itt órarend szerint választhatsz. A tesiket első tanítási héten még fel lehetett venni (idén nem tudom így van-e). Hamar betelnek a helyek, ha elsőéves vagy akkor már nagy választási lehetőség nincs is, meg nem tudom egyáltalán a rendszer engedi-e, mert elsősöknek automatikusan veszik fel a tárgyakat. A képzési idő alatt akkor veszed fel a testnevelés kurzusokat, amikor szeretnéd (továbbá ez az egyetlen tárgy, amit háromnál többször is felvehetsz díjmentesen, ha nem sikerül teljesíteni valamiért). Úgy tudom, hogy egy félévben lehet többet is felvenni. Illetve minden tesinél van elfogadtatás címszó alatt is óra, ezt is akár érdemes felvenni, ha más nem sikerül, mert egyetemi programokon lehet tesialkalmakat szerezni, de vannak tanárok akikkel meg lehet beszélni, hogy bejársz az órára és elfogadtatás címszó alatt teljesítesz egy kiválasztott tárgyat, ha arra nem fértél fel. Egyébként nagyon sok mozgásforma van. Az úszás adott, a többit úgy csinálod meg ahogy szeretnéd, például van kondi, futás, evezés, tollas, röpi és sok egyéb.
2022. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Es a 4 tesit minden evben teljesiteni kell? Vagy eleg 1x letudni?
2022. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell minden évben. Mindet egyszer letudod az évek során és a tesi kész is lesz.
2022. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!