Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy edukálódjak a környezetvé...

Hogy edukálódjak a környezetvédelemről?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal vagyok és szeretnék jobban elmélyülni a környezetvédelemben.

Az én generációm még annyira bem volt ebben benne, mint a mai diákok, de persze nálunk is kiskoromtóo ment a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára nevelés ecc. Mégsem érzem azt, hogy sok dologgal tisztában lennék, mint pl. a most aktuális energiahordozók kérdése ecc.


Vannak jó magyar/angol nyelven elérhető, általános, de alapos, nem túl szakmai laikus számára érthető anyagok?

Könyvek, videók ecc.

Minden érdekel?



2022. aug. 23. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Találsz ráguglizással egy csomó anyagot.

De óvakodj a "sötétzöld" szélsőségesektől. Pl. a greenpeace is hajlamos az ilyen magamutogató kötözzük ki magunkat a bálnavadász hajókhoz típusú hergelésre....

2022. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Innen elindulva találsz sok hasznos anyagot...


[link]

2022. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Közben beszereztem pár könyvet:


1. Zöld könyv: [link]

Ez a kormány által most bevezetett Fentarthatósági kézikönyv és egész jól körbejárja a témát.

2. Wolleben - A Fák titkos élete

Évek óta szemezek ezzel a könyvvel. Szerintem sokat fog segíteni a természet alapos megértéséhez.

3. Bill Gates - Hogyan kerüld el a klímakatasztrófát című könyve, illetve az ő javaslatára megrendeltem Vaczlaw Smil energiáról szoló könyvét.


Egyéb tippek, források esetleg?

2022. aug. 23. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A Wohlleben könyv tényleg remek! Én németül olvastam, szuper hogy magyarul is megjelent. :-) Laikusként is érthető, és élvezhető.
2022. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!