Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelemből mennyire lehet...

Történelemből mennyire lehet manapság jól megélni?

Figyelt kérdés

Fizika és biosz faktot választottam, mert orvosira (szerettem?) szeretnék menni. Bioszból elég jó vagyok, viszont fizikából a tanár nem tanított semmit és most fakton teljesen 0-ról fogjuk kezdeni az egészet egy jó tanárral (sokak által dícsért). Viszont nagyon tartok tőle, mert szinte 0 alapom van belőle. Az a helyzet, hogy felmerült a magyar-töri kombó is, ami igazából nagyon érdekelne is. Mindkettőből nagyon jó vagyok, töriből megyei versenyt nyertem. Viszont az utóbbitól, azért félek mert nem nagyon hallottam, hogy nagyon meg lehet élni belőle. Mielőtt bárki a jogot említené az engem nem fog meg sajnos, nem adja át a 2 tárgy szépségét szerintem. A régészeten gondolkodtam még,ami nagyon érdekel, de abból meg a megélhetés nagyon ramaty (legalábbis szerintem). Valaki tud olyan szakmát mondani, ami baromi jól keres és magyar-történelem kell hozzá? Illetve még játszik a biosz-töri is, bár nem tudom ezzel mennyire lehet menni.


Köszönöm, hogy elolvastad. 3 nap múlva suli és elég tanácstalan vagyok.


16/F



2022. aug. 29. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Magyar-töri kombót még véletlen sem. Maradjon meg hobbinak.

A régészet nehéz szak és alapképzéssel is még csak régésztechnikus lennél. Maga a szak sem piacképes, semmi szükség nincs rá.

2022. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Menj fel a profession.hu-ra, és nézd meg hogy hány cégnél keresnek diplomás történészt.
2022. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A szociológus közel áll a törihez, de matek kell hozzá. A közgazdaságtanhoz is kell egy kis töri meg társadalomismeret, de matek is. Mindkettővel jól lehet keresni.


Ha a matek nem a kedvenced, akkor a kommunikáció szakot javaslom, ahhoz nagyon kell a töri meg a magyar is.

2022. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

"Baromi jól keres"-t felejtsd el.

A médiában talán baromi jól lehet keresni és ott talán nem is árt ez a szakpár, de ott meg protekció kell az induláshoz.

A kommunikáció szak szerintem önmagában nem sokat ér, nyelvekkel együtt talán.

Az egészen jól keres-hez mindenképpen kell a matek, ahogyan 3#-mas is írta.

Nettó törivel, tehetséggel, szorgalommal a felsőoktatásban és kutatóintézeteknél lehet dolgozni. Szép munka, de egyrészt keveset fizet, másrészt sok tekintetben durván politikai nyomás alatt van a szakma.

2022. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

"teljesen 0-ról fogjuk kezdeni az egészet egy jó tanárral (sokak által dícsért). Viszont nagyon tartok tőle, mert szinte 0 alapom van belőle"

Ebben hol a logika? Sehol. Te mindentől félsz...


Ha baromi jól akarsz keresni, legyél burkoló!

2022. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
38%
Ha a töri erdekel, nagyon mellé lőnél egy kozgazdasagtannal. Kozgazon kepleteket fogsz tanulni, szamolast, diagramm olvasast, teszteket, statosztikat. Egyik unalmasabb, elméletisebb ága a mateknak.
2022. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Töri szak, DPR felvi, diploma utáni kilátások, "Rakodómunkás"... Ezért végig szenvedni 3 évet, egyébként egy nehéz szakon, biztosan sok értelme van. Ha nem a PhD a cél, akkor felejtsd el a törit, de sürgősen.
2023. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!