Ha 2023-ban jelentkeztek felsőoktatásba, akkor elképzelhető, hogy bizonyos egyetemek már alkalmazni fogják a napokban bejelentett módosításokat a felvételi eljárásban?

Figyelt kérdés

Ugye 2024-től kötelező a módosítást alkalmazni, de több helyen is olvastam, hogy már a 2023-as felvételinél is figyelembe vehetik. Ezek szerint elképzelhető, hogy egyes egyetemek az új felvételi rendszer alapján fognak felvételiztetni?

Egyébként jogra szeretnék tovább menni, így az érintett egyetemek az ELTE, Pázmány, Károli lennének. Szerintetek várható, fenti intézményeknél változás már jövőre?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#egyetem #továbbtanulás #érettségi #felvételi #Felvételi módosítása #Felsőoktatás átalakítása
2022. aug. 30. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Azoknál a szakoknál, ahova általában kevesen jelentkeznek, számítani lehet a könnyítésre. Azoknál a szakoknál viszont, ahol túljelentkezés van, ott kevésbé valószínű.
2022. aug. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A lehetősége meg van, de kötelezően nem kell alkalmazni még jövőre. A jognál biztos, hogy nem megy lejjebb a ponthatár. Elképzelhető felvételi vizsga is.
2022. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

En fixen biztos vagyok benen hogy mivel az egyetem kezeben a dontes jogra sem a pazmany sem az elte nem fog nagyobb modositasokat bevezetni, tovabbra is el fogja varni a kotelezo emelt szintu erettsegit .


Az mar kerdeses hogy a szobelit bevezetik e hozza, az ELTErol el tudom kepzelni hogy szobeli felvetelit is bevezet, de biztos hogy jovore meg enm fogjak ezt elkezdeni.

2022. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!