Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek elképzelhető a...

Szerintetek elképzelhető a 380-as ponthatár általános orvos szakon?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehéz lesz a biológia és/vagy kémia emelt érettségi, akkor elképzelhető, volt már rá példa. De egyetemfüggő is, SOTE-n magasabb ponthatár várható, mivel oda többen jelentkeznek. Pécsen, Debrecenben vagy Szegeden kicsit alacsonyabb szokott lenni a ponthatár, mivel ezekre általában kevesebben jelentkeznek, mivel az ország másik feléből jóval nehezebben megközelíthetők, mint Budapest.
2015. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért kérdezem, mert ez a központi ponthatár és ezen nagyon ritkán változtatnak, végig néztem pl. az összes tavalyi központi ponthatáros szakot és mindegyik megegyezett 2 kivételével, vagyis 2 kivételével mindegyik ugyanannyi maradt, mint ahogy azt előre meghirdették
2015. febr. 13. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ez azt jelzi, hogy milyen pontszám alatt nem kötelesek állami finanszírozott képzésre felvenni. Tehát ha nagyon rosszul sikerülne mindenkinek az érettségi, és esetleg emiatt 380 alá kerülne a határ, akkor nem kötelesek levinni 380 alá, és akkor lenne 380. Én nem tartom túl valószínűnek, hogy ez lehetséges, 2013-ban, amikor nehéz volt az érettségi, akkor volt 383-395 a ponthatár. Viszont ha könnyű lesz az érettségi, akkor 420-as ponthatárokat is simán el tudok képzelni. Nehéz előre megmondani.
2015. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg annál sokkal magasabb lesz,440-re is simán felkúszhat a SOTE..sajnos.
2015. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor elképzelhető, ha nagyon-nagyon rossz érettségik születnek, de akkor kevesebben is fognak bejutni államira. Egyébként nem valószínű, hogy ennyi lesz, valószínűleg 390 fölött alakul, eddig minden évben ekörül mozgott a "rokon szakokon is" (kivéve tavaly valamelyik gyógyszerészetit, ahol a szakhoz képest extrém alacsony lett, gondolom ezért van központi ponthatár már ezen a területen is).
2015. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Először egy-két észrevétel, aztán válaszolok:


"Ha nehéz lesz a biológia és/vagy kémia emelt érettségi, akkor elképzelhető, volt már rá példa."

Nem volt még rá példa. A SOTE-s adatok azóta hogy bevezették a 380 pontos (majd 400 pontos rendszert)(2008-tól):432,437,434,436,435,423,432 (az utolsó kettő a kötelező 2 emelt bevezetése miatt lett alacsonyabb)

De még a POTE-n is:416,421,418,417,415,383,401 (a 383 2013-ban a nehéz érettségi és az újonnan bevezetett 2 emelt miatt (majdnem 30%-al kevesebben jelentkeztek emiatt mint az előtte való évben))


"ez a központi ponthatár és ezen nagyon ritkán változtatnak, végig néztem pl. az összes tavalyi központi ponthatáros szakot és mindegyik megegyezett 2 kivételével"

1) elég gyakran változik, általában nem ez a végleges 2) eléggé unatkozhattál, ha végignézted mind a 62 egyetemet csak ezért 3) Az első három szak, amit megnéztem kapásból nem a központi (mindegyik általános orvos, BME építészmérnök, ELTE anglisztika) (persze lehet, hogy te mindegyik szaknál a leggyengébb egyetemet nézted, akkor én értettem félre, de akkor is nagy munka lehetett mindet kibogarászni)


"Én úgy tudom, hogy ez azt jelzi, hogy milyen pontszám alatt nem kötelesek állami finanszírozott képzésre felvenni."

Nemhogy nem kötelesek, nem szabad felvenni ennyi alatt. Az állam ez alatt nem hajlandó fizetni a taníttatásért.


Végül az én válaszom. Minden az érettségik nehézségétől függ, és egy esetleges rendelettől, felvételi szabályozástól vagy létszám változtatástól. Viszont nem alapoznék semmit arra, hogy 390 alatt lesz a ponthatár, inkább keresnék egy biztos B-tervet (akár plusz egy év rákészülést), mert még, ha alacsony is lesz a ponthatár, az is azért lesz, mert nagyon nehezek lesznek az érettségik (ha a diák, aki 430-al számolt, csak 380-at produkál, akkor valaki, aki 380-al számolt mennyit fog teljesíteni?). Ha tippelnem kéne, az előző eredmények alapján én olyan 410-430 körülire voksolnék.

2015. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsánat, az idei kp.i ponthatárokat néztem, nem a tavalyiakat. Lehet, hogy a tavalyiakban neked van igazad, csak nekem az idei tűnt logikusnak. (Hiszen a felvételi eljárás nem változott) Miért a tavalyi alapján vonsz le következtetést az orvosi kp.i ponthatárról, amikor tavaly még nem is volt orvosi kp.i ponthatár?
2015. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!