Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet e 3 éves szakmai tanulmá...

Cvgbhh kérdése:

Lehet e 3 éves szakmai tanulmányok után érettségizni?

Figyelt kérdés
Jelenleg még iskola választás előtt vagyok, de én asztalosnak szeretnék tanulni, de csak 3 éves van belőle a közelembe, de én szeretnék mellé egy érettségit is. Az megoldható e hogy ha én lerakom azt a 3 évet a asztalos szakon, utána rá még lerakom a érettségit?

2022. szept. 1. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szakközépiskola és technikum nevű iskolák úgy működnek, hogy van csak szakmát adó képzésük is, és utána le lehet érettségizni.
2022. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szakma megszerzése utáni érettségi képzések, ahol két év alatt, egy elvégzett szakma után letehető.

Vagy ugye a technikum, ami öt év alatt egy szakmai érettségit és egy szakmai bizonyítványt fog adni.

2022. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írják, elvileg van lehetőség utána egy 2 éves képzésen érettségit szerezni. Azt viszont tudnod kell, hogy a 3 éves szakképző iskolákban finoman szólva sem fektetnek hangsúlyt a közismereti tárgyak (matek, magyar, nyelv stb.) oktatására, úgyhogy nagyon nehéz lesz arra építkezni. Szerintem jobban járnál egy ötéves technikummal, ha megoldható a kollégium vagy a bejárás.
2022. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!