Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttképzés érettségi...

Felnőttképzés érettségi tényleg 3éves lett?

Figyelt kérdés

(23L)

Szakmám van de folytatnám az érettségit munka mellett de azt mondták,hogy már mindenhol bevezették,hogy 3éves ez igaz? Vagy van ahol még 2évest hirdetnek?



2018. máj. 31. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A szakmunkás sulival a 9 osztályt válthatod ki, tehát 10. osztályba iratkozhatsz be.

Van olyan, ahol a 11-12. osztály egy év alatt elvégezhető.

Konkrét lehetőségekről a lakókörnyezetedben érdeklődj!

2018. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy 9-10. osztályt váltja ki a szakmunkás tehát 11.-ben kezd akinek van:)
2018. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

A mai szakközép (régi szakmunkás) úgy néz ki, hogy 3 év szakma+közismeret után OKJ, majd újabb két év közismeret után érettségi (4 tárgyból, mert ötödiknek a szakmát beszámítják).


Ha valaki már elvégezte a szakképzés 3 évét és szakmát szerzett, annak már csak 2 év az érettségi, és csak 4 tárgyból vizsgázik.

Van ahol egy évesként is hirdetik - többnyire homályban hagyva az intézmény adatait -, ezek nem teljesen törvényesek. Elvileg van olyan, hogy valaki egy év alatt két évet végez (osztályozóvizsgákkal), de ez a valóságban még Einsteinnek sem sikerült :) Szóval ez az első komolyabb iskolaellenőrzésig működhet...

2018. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem több szakmunkást végzett ismerősöm is jelentkezett az utóbbi években felnőtt képzésre, ők 10. osztályba iratkozhattak be.
2018. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Nagyon nem mindegy, hogy az "utóbbi években" mint jelent, mert most változott a törvény:)
2018. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!