Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon megérné földrajzból...

Kertész Körte kérdése:

Vajon megérné földrajzból érettségit rakni (5.tantárgyként), ha közgazdásznak készülök?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most vagyok 11.es, 2 faktom van (földrajz, matek), viszont ma beszéltem egy szakmai vezetővel, aki szerint feleslegesen ne fektessek bele időt abba, amit nagyon hasznosítani nem fogok tudni az egyetemen.

Nemzetközi gazdálkodás vagy gazdálkodás és menedzsment-en gondolkozom.


Annyit érdemes lehet tudni, hogy 2024-ben érettségizem, már az új rendszerrel, és félek, de nagyon, mi hogy lesz.

Úgy gondoltam, hogy idén csak azokból szeretnék jól teljesíteni, amik kellenek a továbbtanulásomhoz, érettségimhez.


Viszont gondban vagyok az 5.tantárgyammal így, hogy közgazdászira készülök.

Infóból tuti nem, egyszerűen ki nem állom a programozást (ami már középszinten is lesz)


Valaki tudna segíteni, ki mit választott, aki közgazdásznak ment?

Egyébként a BGE-re készülök, tehát a 200 pont (tanulmányi) ki lesz maxolva, 200 az érettségi (ahhoz hogy tényleg jó legyen, 2 emeltet kell rakjak, így akkor összesítve 160-180 pont a 2 emelttel), a plusz 100 nem tudom, mikent és hogy lesz.

Nem tudom, hogy van-e plusz pont arra, ha valaki nagycsaládos (tehát van még 2 testvérem), így hátrányos helyzetűnek számítok?



2022. szept. 2. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A BGE-n végeztem marketing szakon. Emlékeim szerint a gazdaságföldrajz tantárgyat gyűlöltem a legjobban, vagy talán egyedüliként. :))


Na de komolyra fordítva a szót, ha nem tudod, mi legyen az 5. tárgyad, de amúgy is föci faktos vagy, akkor érettségizz belőle bátran, csak ne emelt szinten. De mindenképpen hasznosak a földrajzi ismeretek, nemzetközi gazdálkodáson (ami külkereskedelem és logisztika) mindenképpen, de a többi szakon is, ugyanis a fenntarthatóság, környezetvédelem korunk egyik slágertémája, és egyre inkább az lesz.

2022. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Attól félek, hogy annyi felesleges időt vetnék bele a földrajzba, hogy még jobban kihatna az egyébkent is

rottyon lévő mentális egészségemre. Viszont akivel alkalmam volt beszélni, ő azt mondta, hogy több multinacionális céghez is keresik a diákokat, akik tudnak olaszul, tehát lehet abba több időt fektetnék bele. Privátban esetleg leírnád, hogy miért is a kereskedelem és marketinget választottad?

2022. szept. 2. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha rottyon van a mentális egészséged, akkor amúgy is azt javaslom, hogy a lehető legkönnyebb tárgyat válaszd, semmi extra erőfeszítést ne tegyél. Semmi jelentősége nincs annak, hogy miből érettségizel. Ha olaszul tanulsz és olaszból is lehet érettségizni pluszban, akkor menj arra (de akkor ha jól tudom elveszíted a plusz pontok lehetőségét, ha pl. csinálnál egy nyelvvizsgát belőle, akkor lehetne plusz pontod, nem?).


Már nem emlékszem, anno miért választottam a kereskedelem és marketinget. A pénzügyet javasolták nekem, ahhoz valamiért nem volt kedvem, és ez volt szimpatikus. A mai fejemmel sima matek szakra, vagy gazdaság- és pénzügymatematikai elemzőre mennék, esetleg alkalmazott közgazdaságtanra.


A gazdálkodás és menedzsmentet a helyedben elkerülném, színtelen-szagtalan általános gazdasági szak, úgy jössz ki, hogy úgy fogod érezni: nem értesz semmihez, és nem alaptalanul. A pénzügy-számvitel vagy a kereskedelem és marketing szakok sokkal jobbak, mert konkrét szakmát adnak a kezedbe. A nemzetközi gazdálkodás (külkereskedelem) is jó szak.


De első alapképzésnek, ha egyébként jó tanuló vagy, és ez az első diplomád, inkább javasolnék valamilyen keményebb, jobb alapozású szakot, mint pl. alkalmazott közgazdaságtan, gazdaság- és pénzügymatematikai elemzés, vagy sima matek szak.

2022. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

őszintén én magam sem tudom, sőt senki, a biztos az a 200 tanulmányi, 200 érettségi pont, a 100-ról semmit sem tudunk, egyetemek döntenek.

Igen, lehet érettségizni, mennék magántanárhoz is, aki segítene.


Te mondjuk hova tudtál elhelyezkedni a kereskedelem, marketing diplomáddal?


Miért választanád a sima matek szakot?


alkalmazott gazdaságtannal hova lehetne szerinted elhelyezkedni?

2022. szept. 2. 23:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Letenni az érettségit. Mármint magyarul.
2022. szept. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!